TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

ZUS i Chmura Krajowa

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nawiązał współpracę z Chmurą Krajową. Pozwoli to na transfer wiedzy dotyczącej wykorzystania rozwiązań chmury obliczeniowej oraz analizę procesów i architektury technicznej do modelu pracy zdalnej.

PAP przesłała komunikat, w którym informuje o współpracy ZUS-u z Chmurą Krajową. Wykorzystanie chmury to jeden z elementów rozwoju technologicznego urzędu. Korzystanie z tego narzędzia ma pozwolić usunąć bariery do dalszego rozwoju i zwiększania efektywności.

– Współpraca z Chmurą Krajową wpisuje się w przyjętą przez Zakład strategię na lata 2021-2025. Zakłada ona szerokie wprowadzenie programów transformacji cyfrowych. Dzięki wprowadzeniu strategii w ciągu najbliższych kilku lat sposób funkcjonowania Zakładu, a wraz z nim systemu zabezpieczenia społecznego, ulegnie daleko idącej transformacji  – mówi prezes ZUS Gertruda Uścińska.

Dariusz Śliwowski – wiceprezes Chmury Krajowej zapewnia, że posiada ona unikalne połączenie wiedzy i doświadczenia w zakresie wykorzystania rozwiązań chmurowych. Uzupełnia to zespół specjalistów z zakresu transformacji cyfrowej.

Źródło: PAP

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...