TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zobacz pierwsze w Polsce targi informatyczne IT Future Expo!

W dniach 10-11 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się pierwsze w Polsce targi informatyczne IT Future Expo. To dwa dni pełne pasjonujących wydarzeń dla całego sektora IT.

10 czerwca miała miejsce uroczysta Gala IT Future Awards, podczas której wyłoniono laureatów konkursu Liderzy IT 2014 oraz wręczono nagrody w 17 kategoriach. Galę uświetnił występ Pauliny Czapli – finalistki programu MBTM. Wyjątkowy nastrój tego wieczoru, niewątpliwie sprzyjał owocnym rozmowom kuluarowym. Podczas Gali, mieliśmy przyjemność gościć między innymi Prezesów, decydentów, ekspertów branżowych oraz regulatorów rynku polskiego jak i międzynarodowego, którzy bezpośrednio wpływają na kształt sektora informatycznego. Na tym prestiżowym spotkaniu, nie zabrakło również znakomitych ludzi sukcesu i aktywnych kreatorów polskiej oraz zagranicznej sceny technologiczno – biznesowej. Galę poprowadził Pan Robert Jesionek, dziennikarz biznesowy oraz moderator wydarzeń dla kadry zarządzającej.
Wśród zwycięzców konkursu, mamy przyjemność przedstawić następujące firmy:

 • Symantec – kategoria Backup & Storage Leader – backup i archiwizacja;
 • Apollogic – kategoria Bi Trends – bussines intelligence;
 • Astrafox – kategoria BPM Leader – zarządzanie procesami biznesowymi;
 • LoVo – kategoria Cloud Computing – rozwiązania w chmurze;
 • Acte – kategoria Computer & Equipment Technology – komponenty i rozwiązania sprzętowe;
 • Beyond.pl – kategoria Data Center Leader – centrum danych;
 • 2ClickShop – kategoria E-commerce Innovation – rozwiązania dla handlu internetowego;
 • BPSC – kategoria ERP Trends – systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa;
 • AXIT – kategoria Industry Dedicated IT Solutions – informatyczne rozwiązania branżowe;
 • Versim – kategoria Infrastructure Innovation – infrastruktura fizyczna;
 • Versoft – kategori: Innovative IT Startup – startup w IT;
 • Evercom – kategoria IT Security – bezpieczeństwo IT;
 • AirWatch – kategoria IT Services Leader – usługi IT;
 • BSSG – kategoria Knowledge Management – zarządzanie wiedzą;
 • MaxCom – kategoria Mobile Trends – rozwiązania mobilne;
 • Adrem Software – kategoria Network – infrastruktura sieciowa;
 • LikeSoft – kategoria Workflow Management – obieg dokumentów.

11 czerwca o godz. 9:00 rozpoczęły się Targi IT Future Expo. W Galerii wystawowej zgromadziliśmy ponad 100 wystawców zarówno z Polski jak i Europy. Firmy wykazały się ogromną innowacyjnością i pomysłowością w zakresie przygotowania atrakcji dla Zwiedzających. Emocje utrzymywały się na najwyższym poziomie, dzięki licznym konkursom przeprowadzanym na poszczególnych stoiskach wystawowych. Największe zainteresowanie wzbudziła możliwość nagrania zapowiedzi telefonicznej, na stoisku firmy Lovo. Gratulujemy pomysłu!
Podczas głównego dnia targowego gościliśmy ponad 1600 osób. Zwiedzającymi byli reprezentanci przedsiębiorstw oraz instytucji państwowych, decydenci, pracownicy departamentów informatycznych oraz kadra zarządzająca firm. Taki dobór grupy docelowej, niewątpliwie sprzyjał nawiązywaniu obiecujących relacji biznesowych.
Przez cały dzień targowy, Wystawcom i Zwiedzającym towarzyszyli fotografowie oraz kamery, dzięki czemu wielu Wystawców miało możliwość udzielenia wartościowych wywiadów.
Równolegle do Targów odbywała się konferencja IT Future Congress, podczas której goście mieli okazję poznać przodujące firmy, produkty i nowości technologiczne sektora IT w Polsce. W programie kongresu znalazło się wiele wartościowych prelekcji, obejmujących tematyką zarówno rozwiązania software jak i hardware, a także wystąpienia eksperckie prowadzone przez znanych i szanowanych prelegentów branżowych. Konferencję otworzył wykład Pana Wojciecha Ehrenfelda, który przedstawił Cloud Computing jako skuteczną metodę zapewnienia ciągłości działania przedsiębiorstw. Następnie uczestnicy mieli możliwość wysłuchania kolejnej prelekcji Pana Piotra Wójcika z firmy Socomec, który opowiedział o nowoczesnych rozwiązaniach UPS w obiektach Data Center. Podczas kongresu zostało zaprezentowane również rozwiązanie Purview firmy Extreme Networks, wykorzystujące sieć do analityki i optymalizacji aplikacji. Pan Cezary Kożon z firmy Fast White Cat oraz Pan Mateusz Kowalczyk z i-sklep, skupili się na tematyce związanej z e-commerce. Wspomniane wykłady cieszyły się podczas kongresu największą popularnością.
Targi IT Future Expo okazały się być wydarzeniem pozwalającym poznać aktualne trendy oraz kierunki rozwoju branży, uzyskać możliwość bezpośredniej konwersacji z ekspertami oraz specjalistami IT, nawiązać nowe relacje biznesowe z wykwalifikowanymi przedstawicielami IT, otrzymać pomoc ekspertów w zakresie dopasowania odpowiednich rozwiązań informatycznych do potrzeb organizacji oraz zapoznać się z najnowszymi technologiami producentów z Polski i ze świata.
Wystawcy mieli możliwość wziąć udział w prestiżowym wydarzeniu, prezentując swoje produkty i rozwiązania szerokiemu gronu potencjalnych Klientów i Partnerów biznesowych.
Jedynym minusem wydarzenia okazał się fakt iż… było za krótko! Z pewnością pewien, pozostawiony niedosyt skłoni zarówno Wystawców, jak i Zwiedzających do wzięcia udziału w kolejnej edycji.
Dziękujemy Sponsorom oraz Patronom Medialnym za wsparcie wydarzenia i oczywiście zapraszamy wszystkich za rok!

Informacja prasowa – IT Future Expo

www.itfuture.pl

Zobacz Galerię Zdjęć z Targów IT Future Expo 2014:

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...