TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zjazd MiŚOT – wiedza i rozwój

Wypełniona ważnymi tematami agenda zbliżającego się Zjazdu MiŚOT sprawi, że uczestnicy tego wydarzenia zdobędą konkretną merytoryczną wiedzę. Prawo, finanse, prowadzenie biznesu, analizy związane z aktualną sytuacją w branży i gospodarce, akcje i projekty Grupy MiŚOT – omówienie wszystkich tych tematów z perspektywy małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych pomoże im w podejmowaniu optymalnych decyzji biznesowych.

Choć wielu uczestników nastawia się przede wszystkim na indywidualne spotkania i rozmowy w pięknych okolicznościach przyrody, jest niemal pewne, że wiele godzin spędzi też na salach wykładowych i warsztatach.

Cyberbezpieczeństwo

Pierwszy dzień rozpocznie panel dyskusyjny na temat bezpieczeństwa sieci. Staje się ono kluczowe dla operatorów i ich klientów, często decyduje też przewadze konkurencyjnej. Jak je zapewnić w czasach, gdy również cyberprzestępcy rozwijają swoje umiejętności i narzędzia? Opowiedzą o tym specjaliści Grupy MiŚOT Maciej Linscheid, Marcin Zemła oraz Łukasz Bazański z kancelarii itbLegal. Poruszona zostanie także problematyka zarówno ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, jak i rozwiązań praktycznych.

EPIX

Także pierwszego dnia dowiemy się jak rozwija się największy węzeł wymiany ruchu IXP w Polsce i co zyskują MiSOT-y współpracujące z EPIX. Wzajemne zaufanie, zadowolenie, brak korporacyjnych utrudnień, opóźnień oraz niepotrzebnych kosztów stały się już normą, ale to podobno nie koniec. O nowościach opowie Krzysztof Czuszek.

LoRaWAN

Grupa MiŚOT rozpoczęła także projekt, którego celem jest budowa ogólnopolskiej sieci LoRaWAN poprzez wykorzystanie lokalizacji i potencjału małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Popularyzacja tego rozwiązania pozwoli na oferowanie przez operatorów nowych produktów dla biznesu, administracji i klientów indywidualnych. Inne projekty zostaną także przedstawione drugiego dnia konferencji.

Pieniądze

Popołudnie pierwszego dnia konferencji poświęcone będzie finansom i prowadzeniu biznesu. Krzysztof Zawadzki, Łukasz Bazański i Sebastian Kachel będą uczestnikami panelu dyskusyjnego Wyzwania finansowe, niezdrowa konkurencja, niskie abonamenty a inflacja. W czasach gdy inflacja na poziomie 6,8% stała się faktem, nie można jej bagatelizować. Jednocześnie oczekiwania klientów idą w kierunku taniej i szybciej. Jak pogodzić te rzeczy i jakie mechanizmy uruchomić by rosnące koszty stałe nie zjadły całego przychodu z abonamentów?

Akcje Grupy MiŚOT

Na czele grupy kapitałowej utworzonej przez Stowarzyszenie e-Południe stoi obecnie MiŚOT S.A. Ponad 61 proc. jej akcji trafi do operatorów, którzy jednocześnie są jej klientami. Rozpoczęło się już udostępnianie tych walorów. Najpierw swoją pulę obejmą członkowie Stowarzyszenia e-Południe, o planach związanych z kolejnym krokiem przekazywania papierów wartościowych opowiedzą członkowie zarządu spółki.

KIKE

Drugiego dnia zjazdu w sali A od godziny 11.45 odbędą się panele dyskusyjne Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej. Równolegle, od 11:30 w sali 2 odbywać się będzie także warsztat Zawnioskuj o słupy energetyczne za 1,73 zł, który będą prowadzić prawnicy kancelarii itbLegal.

Organizatorzy podkreślają przy tym, że niezwykle ważna będzie możliwość wysłuchania zdania operatorów na wszystkie poruszone tematy, poznanie ich oczekiwań i osobiste wymiana doświadczeń.

Pełna agenda dostępna jest tutaj

Zapraszamy na kolejne zjazdy!

Lokalne spotkania w małym gronie to dziś także w naszym przekonaniu optymalna i bezpieczna formuła. Kolejne Zjazdy MiŚOT planowane są co kwartał i zorganizowane będą w następujących rejonach: Centrum/Zachód (przewidywana data: początek lutego 2022 r.), Wschód (wiosna 2022 r.) i Północ (wiosna/lato 2022 r.). Ich zwieńczeniem będzie ogólnopolska konferencja w formule, którą znamy od lat.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...