TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zamki elektroniczne z podatnością umożliwiająca otwieranie ich każdemu

Poważna podatność w systemie elektronicznych zamków używanych w hotelach pozwala na otwieranie ich każdemu. Wystarczy mieć dowolną kartę z danego hotelu. Karta może nawet nie być ważna. I już można otworzyć wszystkie drzwi.

Podatność występująca w systemie Saflok szwajcarskiego producenta Dormakaba pozwala na otwieranie zamków elektronicznych osobom postronnym. Wystarczy, że będą mieć jakąkolwiek – nawet nieważną- kartę hotelu i maja dostęp do wszystkich drzwi.

Jak otworzyć wszystkie zamki?

Wystarczy bezprzewodowy odczyt dowolnej karty. Następnie modyfikacja odpowiednich parametrów i zapis bezprzewodowy na nową kartę. Otwiera ona wszystko w danym hotelu. Klonowanie karty można przeprowadzić nawet z wykorzystaniem telefonu androidowego z obsługą NFC. Można też posłużyć się droższym narzędziem – Proxmark3.

Podatność dotyczy ponad 3 miliony zamków/drzwi hotelowych w 131 krajach.

Badacze, którzy odkryli tę podatność, zgłosili ją do producenta już w 2022 r. Jednak prace nad załataniem dziury wciąż trwają. W marcu 2024 r. tylko 36 proc. wszystkich zamków firmy została załatana.

Źródło: sekurak.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...