Zakupy przez internet coraz popularniejsze

73
e-commerce, online

Santander Consumer Bank przeprowadził badanie „Polacy na e-zakupach 2021”. Wynika z niego, ze rośnie liczba osób kupujących online. Najczęściej kupowane produkty to ubrania, obuwie i elektroniczka.

Ponad 80 proc. badanych zrobiło zakupy przez internet w ciągu ostatniego roku. 35 proc. nawet kilka razy w miesiącu.

Przy podziale na płeć okazuję się, że mężczyźni robią zakupy online częściej niż kobiety. Wśród panów było to 83 proc, a wśród pań – 78 proc.

Częściej przez internet kupują mieszkańcy małych miast do 50 tys. mieszkańców. W takich miejscowościach w ten sposób zaopatruje się w potrzebne rzeczy aż 85 proc. osób.

Najwięcej osób kupujących online znajduje siew przedziale wiekowym 18-29 lat. W nim taką formę zakupów wybiera 93 proc. osób. Autorzy badania oceniają, że wynika to z faktu, że ludzie ci wychowują się w czasach powszechności internetu i zakupy z jego użyciem są dla nich naturalną formą kupowania.

Najczęściej przez internet kupowana jest odzież. Ten towar wskazało 49 proc. badanych. Ponad 30 proc. osób kupuje  online obuwie. Elektroniczka jest wyborem 23 proc. osób.

Autorzy badania wskazali też źróda czerpania wiedzy o promocjach i okazjach. Najczęściej są to reklamy internetowe – 26 proc., ale tez media społecznościowe – 19 proc. oraz newslettery – 15 proc. 11 proc. osób sprawdza asortyment i wyprzedaże na portalach internetowych. Źródło: cyberdefence24.pl