TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zakupy przez internet coraz popularniejsze

Santander Consumer Bank przeprowadził badanie „Polacy na e-zakupach 2021”. Wynika z niego, ze rośnie liczba osób kupujących online. Najczęściej kupowane produkty to ubrania, obuwie i elektroniczka.

Ponad 80 proc. badanych zrobiło zakupy przez internet w ciągu ostatniego roku. 35 proc. nawet kilka razy w miesiącu.

Przy podziale na płeć okazuję się, że mężczyźni robią zakupy online częściej niż kobiety. Wśród panów było to 83 proc, a wśród pań – 78 proc.

Częściej przez internet kupują mieszkańcy małych miast do 50 tys. mieszkańców. W takich miejscowościach w ten sposób zaopatruje się w potrzebne rzeczy aż 85 proc. osób.

Najwięcej osób kupujących online znajduje siew przedziale wiekowym 18-29 lat. W nim taką formę zakupów wybiera 93 proc. osób. Autorzy badania oceniają, że wynika to z faktu, że ludzie ci wychowują się w czasach powszechności internetu i zakupy z jego użyciem są dla nich naturalną formą kupowania.

Najczęściej przez internet kupowana jest odzież. Ten towar wskazało 49 proc. badanych. Ponad 30 proc. osób kupuje  online obuwie. Elektroniczka jest wyborem 23 proc. osób.

Autorzy badania wskazali też źróda czerpania wiedzy o promocjach i okazjach. Najczęściej są to reklamy internetowe – 26 proc., ale tez media społecznościowe – 19 proc. oraz newslettery – 15 proc. 11 proc. osób sprawdza asortyment i wyprzedaże na portalach internetowych. Źródło: cyberdefence24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...