TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zakaz TikToka w Komisji Europejskiej

Już w połowie marca ma wejść zakaz używania TikToka w służbowych telefonach pracowników Komisji Europejskiej. Oczywiście przyświecają temu względy bezpieczeństwa. Komisja Europejska idzie w ślady amerykańskiego Senatu, który podobny zakaz przegłosował już w grudniu 2022 r.

Już w połowie marca pracownicy Komisji Europejskiej nie będą mogli korzystać z TikToka na telefonach służbowych. Powodem podjęcia takiej decyzji jest cyberbezpieczeństwo. KE nie chciała podać dalszych szczegółów dotyczących zakazu. Nie wypowiedziała się też na temat tego, czy do takiej decyzji do prowadził jakikolwiek incydent z udziałem chińskiej aplikacji.

Podobną decyzję w grudniu 2022 r. podjął amerykański Senat. Uznał on TikToka za aplikację „wysoce ryzykowną w związku z dużą liczbą problemow bezpieczeństwa”. Wszyscy pracownicy federalni otrzymali zakaz korzystania z TikToka i nakaz usunięcia go z telefonów.

Reuter podaje, że TikTok decyzją KE jest rozczarowany. Uznaje, ze jest ona „błędna i oparta na fundamentalnych nieporozumieniach”.

Skontaktowaliśmy się z Komisją, aby wyjaśnić sprawę i wyjaśnić, w jaki sposób chronimy dane 125 milionów ludzi w całej UE, którzy co miesiąc odwiedzają TikTok – zacytowano TikToka w komunikacie.

Źródło: tvn24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze