TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Z chińskiego App Store znikają aplikacje AI

Apple usuwa aplikacje związane ze sztuczną inteligencją z chińskiego App Store. Jest to ruch wyprzedzający przed wejście w tym kraju w życie przepisów ograniczających korzystanie z chatbotów typu ChatGPT.

Ograniczenia wejdą w życie w Chinach 15 sierpnia. Zgodnie z nimi produkty twórców sztucznej inteligencji mają być zgodne z podstawowymi wartościami socjalistycznymi. Nie mogą również kwestionować władzy państwowej.

Trudno jednak wymagać, by twórcy byli w stanie całkowicie kontrolować to, jakie treści stworzy AI. Dlatego ich produkty będą podlegać cenzurze i zakazom. W rezultacie będzie to oznaczać brak możliwości korzystania w Chinach z każdego tego typu programu.

Apple usuwa aplikacje

Jak zaznacza w liście kierowanym do OpenCat Apple usuwa aplikacje posługujące się AI już teraz, zanim staną się one nielegalne w Chinach. W przypadku aplikacji opartych o ChatGPT OpenAI nie ma odpowiednich licencji czy pozwoleń umożliwiających oferowanie tego produktu w Państwie Środka po wejściu tam w życie nowego prawa.

Jak być może wiesz, rząd zaostrza przepisy związane z technologiami głębokiej syntezy (DST) i usługami generatywnej sztucznej inteligencji, w tym ChatGPT. DST musi spełniać wymagania dotyczące zezwoleń na działanie w Chinach, w tym uzyskać licencję od Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT). W oparciu o naszą recenzję, Twoja aplikacja jest powiązana z ChatGPT, która nie ma wymaganych zezwoleń na działanie w Chinach – pisze Apple w swojej notatce do OpenCat.

Chińskie aplikacje AI jak Spark, ChatGAi Plus, OpenCat i ChatbotAI również zostały usunięte. Było to związane z rządową czystką generatywnej sztucznej inteligencji

Źródło: itreseller.com.pl, cyberdefence24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...