YouTube wprowadzi weryfikację wieku. Chcesz mieć dostęp do treści? Pokaż dowód

fot. Pixabay

Serwis YouTube wprowadzi weryfikację wieku. Możesz zostać poproszony o wylegitymowanie się. Jeśli skończyłeś 18 lat cała biblioteka serwisu stanie się dla ciebie dostępna, w przeciwnym razie będziesz musiał obejść się smakiem.

O planowanych zmianach poinformowano na oficjalnym blogu. Napisano, że YouTube zamierza wdrożyć nowe mechanizmy, aby bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa. Oznacza to, że chce wprowadzić weryfikację wieku. W niedalekiej przyszłości firma planuje opierać się na wskazaniach algorytmu. Do wykrywania nieodpowiednich treści, a także nakładania ograniczeń, wykorzystane zostanie uczenie maszynowe.

YouTube informuje, że w związku z nadchodzącymi przepisami, takimi jak dyrektywa Unii Europejskiej o audiowizualnych usługach medialnych (AVMSD), podejmie kolejne kroki mające na celu ulepszenie procesu weryfikacji wieku.

W ciągu najbliższych miesięcy zostanie wprowadzony dodatkowy etap weryfikacji wieku. W ramach nowego procesu, niektórzy europejscy użytkownicy mogą bowiem zostać poproszeni o przedstawienie dodatkowego potwierdzenia wieku podczas próby oglądania treści dla dorosłych.

Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości to użytkownik zostanie poproszony o pokazanie ważnego dowodu tożsamości lub karty kredytowej w celu zweryfikowania wieku. Google zaznacza, że nowy mechanizm został opracowany w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa, także w momencie przedstawiania danych z ważnego dokumentu.

Weryfikacja wieku użytkowników to nie wszystko. Ma również zostać wprowadzona aplikacja YouTube Kids dla odbiorców mających poniżej 13 lat.

Źródło: tabletowo.pl