TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wzrost na rynku kolokacji głównie dzięki MŚP

Prognozy z raportu Grand View Research wskazują, że rynek kolokacyjny w Europie osiągnie wartość 33,66 mld dol. do 2028 roku. Wpływ na to mają rosnące koszty infrastruktury centrum danych i energii oraz brak odpowiednich powierzchni.

Dla przedsiębiorców korzystanie z usług kolokacyjnych jest możliwością posiadania infrastruktury w pobliżu użytkowników czy świadczenie lepszych usług.
Obecnie trwa boom technologiczny dzięki coraz większej liczbie urządzeń wyposażonych w zaawansowane technologie – 5G, IoT, AI czy AR. Technologie wymagają coraz lepszej łączności sieciowej i mniejszych opóźnień.

To wszystko napędza wzrost rynku i wymusza poprawę łączności w Europie. A to okazja dla dostawców kolokacji.

Equinix Inc.’s interconnection network index podaje, że przepustowośc w Europie wzrośnie z z 1182 Tb/s w 2020 r. do 3872 Tb/s już do 2023 r.

Największy udział w rynku w 2020 r. miał segment kolokacji detalicznej. To dzięki wykorzystaniu jej przez MŚP. W ofercie są szafy, serwery, przestrzeń, zasilanie czy chłodzenia.

To segmenty IT i telekomunikacji zdominowały rynek kolokacyjny. Miały one największy udział w jego przychodach. Powodem tego jest rozbudowywanie sieci telekomunikacyjnej przez 5G i rozwój nowych aplikacji dla urządzeń inteligentnych.
Według analityków to właśnie MŚP zarejestrują najwyższy CAGR (compound annual growth rate) w prognozowanym okresie. Przede wszystkim z uwagi na coraz większą liczbę start-upów w Europie, które korzystają z usług kolokacji.

Źródło: grandviewresearch.com

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...