TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wzmacnianie odporności na cyberataki i wsparcie Ukrainy

Minister Janusz Cieszyński był gospodarzem spotkania przedstawicieli regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Celem była koordynacja działań podejmowanych przez państwa regionu i USA, by przeciwdziałań cyberatakom związanym z sytuacją na Ukrainie.

W spotkaniu brali udział przedstawiciele i przedstawicielki Bułgarii, Czech, Litwy, Estonii, Polski, Rumunii i Słowacji.

Istotną częścią współpracy międzypaństwowej jest wymiana informacji. Szczególnie w przypadku incydentów w infrastrukturze krytycznej. Ważna jest także współpraca na poziomie technicznym oraz politycznym.

Wymiana informacji dotyczy również kwestii między administracją i sektorem prywatnym jak w przypadku amerykańskich firm technologicznych.

– Zachęcam do szybkiej i maksymalnie szerokiej wymiany wiedzy na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni. Dobra jakość informacji pozwala sprawnie przeciwdziałać atakom. Jesteśmy zawsze gotowi wspierać naszych partnerów naszą wiedzą i doświadczeniem – zapewniał minister Janusz Cieszyński.

W spotkaniu uczestniczyła również z Anne Neuberger, zastępcą doradcy Prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego w obszarze cyberbezpieczeństwa i nowych technologii. Z przedstawicielami służb i agencji cyberbezpieczeństwa polskiej administracji rozmawiała o wzmocnienia współpracy technicznej pomiędzy agencjami z Polski i USA.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze