Współpraca Alior Banku z BGK przyniesie korzyści dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych?

381

 
Uruchomiony w ramach programu „Polska cyfrowa” na lata 2014–2020 instrument finansowy, czyli zwrotna forma wykorzystania funduszy UE, to najnowsze pole działalności i współpracy Alior Banku z BGK. 
W trybie konkurencyjnym instytucje finansowe, które będą udzielać tzw. pożyczek szerokopasmowych, czyli finansowania inwestycyjnego dla rozwoju sieci światłowodowych. Pierwszą wybraną jest właśnie Alior Bank.
Dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych oferowane będą preferencyjnie oprocentowane pożyczki o wartości do 10 mln zł z okresem spłaty nawet do 15 lat.
Aleksandra Podobińska-Durka, dyrektor Działu Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych Alior Banku, wyjaśnia:

Intensywnie przygotowujemy się do uruchomienia tego produktu. Wnioski o pożyczkę szerokopasmową będą mogły być składane już od połowy września br. Spodziewamy się dużego zainteresowania ze strony przedsiębiorstw telekomunikacyjnych planujących inwestycje w rozbudowę sieci szerokopasmowych, zwłaszcza że w najbliższym czasie będziemy jedyną instytucją finansową oferującą tego typu preferencyjne finansowanie. Już teraz zgłaszają się do nas firmy, które chciałyby skorzystać z tego kredytu.

Mogą ubiegać się o nie przedsiębiorcy planujący inwestycje w budowę, rozbudowę lub przebudowę sieci telekomunikacyjnej, zapewniającej dostęp do szerokopasmowego internetu. Pojedyncza pożyczka może wynosić od 20 tys. do 10 mln zł.
Maciej Surdyk, dyrektor zarządzający Pionem Rozwoju Bankowości Przedsiębiorstw Alior Banku, podsumowuje:

Jest to współpraca korzystna dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

[źródło: http://www.rp.pl]