TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wirtualny numer telefonu – jak stworzyć? – ISPortal.pl

Niektórzy zastanawiają się na tym, czy nie używać wirtualnego numeru telefonu. Chociaż można się z nim połączyć, to nie jest bezpośredni przypisany do danego urządzenia i połączenia z nim realizowane są za pośrednictwem internetu. Jak to działa i komu może się przydać?

Wirtualny numer telefonu

Wirtualny numer telefonu to aktywny numer, który jednak nie jest powiązany z żadną fizyczną lokalizacją ani urządzeniem.  Połączenia z nim można przekierowywać na:
– urządzenia mobilne,
– fizyczne telefony biurowe,
– „telefony programowe” na komputerze,
– inne numery telefonów.

Wirtualny numer jest nowoczesnym, bezpiecznym oraz atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem dla firm czy Call Center. Pozyskanie numeru stacjonarnego, komórkowego lub infolinii 0-80x jest możliwe w ramach usług takich jak:
– Voicebot,
– Wirtualna centrala,
– Telekonferencje,
–  Kampanie masowe VMS/SMS.

Usługa wykorzystuje technologię chmurową. Nie wymaga zatem instalacji drogiej w zakupie i utrzymaniu infrastruktury. Działanie wirtualnego numeru opiera się o sieć internetową. Połączenia na niego przychodzące można przekierowywać na dowolne numery pracowników. Mogą to być numery telefonów komórkowych, gdy pracownicy są w terenie i pracują zdalnie lub na numery wewnętrzne, gdy pracują w biurze.

Internetowy numer telefonu

Internetowy numer telefonu oznacza, że dany numer nie jest przypisany do żadnego fizycznego urządzenia. Jednak tak samo jak tradycyjny numer, umożliwia on bezproblemowe odbieranie i wykonywanie połączeń.Polega to na przypisaniu konta SIP, z którym powiązane są twoje usługi takie jak wirtualna centrala czy infolinia voicebot.

Numer taki obsłuży wszystkie połączenia przychodzące. Może też służyć do prezentacji przy połączeniach wychodzących, przypisując go do jednej osoby lub do całej grupy lub działu.

Numeru internetowego można użyć również do odbioru wiadomości SMS.

Wirtualny numer telefonu do odbierania sms

Sposobem na odbieranie SMS-ów poprzez wirtualny numer jest korzystanie z systemu 2waySMS. Daje to możliwość komunikacji dwukierunkowej dzięki wirtualnym numerom przypisywanym automatycznie odbiorcom wiadomości SMS.

Taki numer umożliwia odpowiadania na niego, jednak najpierw należy otrzymać z niego SMS-a. Nie można wpisać go ręcznie, komunikacja odbywa się jedynie przez odpowiedź na wiadomośc z numeru wysłaną poprzez użycie funkcji „Odpowiedz”.

Wszystkie odpowiedzi na takie SMS-y pojawią się w Panelu Klienta, z którego kampania SMS została zrealizowana. 2waySMS daje gwarancję poprawnego przypisania wiadomości i odebrania odpowiedzi. To także możliwość otrzymania raportu doręczenia z wiadomości wysłanej do odbiorcy.

Pośród  planów obsługujących odbierania SMS-ów przez wirtualny numer można wybrać także taki darmowy, oferuje on jednak najmniejsze możliwości.

Darmowy numer telefonu online – jak stworzyć?

Co trzeba zrobić by zarejestrować darmowy numer telefonu online?

Przede wszystkim ściągnąć odpowiednią aplikację z Google Play lub AppStore. Następnie zarejestrować się adresem mailowym.  Po rejestracji wybieramy losowy numer telefonu wirtualnego, który pozwoli odbierać oraz nawiązywać połączenia bez karty SIM, a także wysyłać i odbierać SMS-y. Pozwala to nie ujawniać swojego prawdziwego numeru telefonu, a mogą na niego być przekierowywany połączenia z tego wirtualnego.

Z numeru wirtualnego można korzystać także bez weryfikacji tożsamości i pełnej rejestracji. Jednak wtedy pozwala on jedynie odbierać SMS-y i połączenia przychodzące. Jest to rozwiązanie warte zainteresowania przy pozwoli odbierać oraz nawiązywać połączenia bez karty SIM, a także wysyłać i odbierać SMS-y.

Firmy oferujące usługi wirtualnych numerów telefonów maja w swojej ofercie różne pakiety. Można wybrać jeden z nich w zależności od tego, czego od wirtualnego numeru oczekujemy. Płatne pakiety znajdują się głównie w kręgu zainteresowań firm, które wykorzystują to rozwiązanie do usprawnienia kontaktów z klientami przez już wspomnianą możliwość przekierowywania połączeń na różne  numery i urządzenia w zależności od potrzeb.

Źródło: telepolis.pl, easycall.pl, pepper.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...