Wirtualne randki w Tinderverse

VR gogle

Pandemia to nie jest dobry czas na randki. Wiedzą o tym także twórcy Tindera. Postanowili przenieść spotkania do metaverse.

Dyrektorka generalna aplikacji randkowej Tinder – Renate Nyborg zapowiedziała stworzenie szczególnego metawersum. Będzie służyło do przeprowadzania randek i nazywało się Tinderverse.

– Z perspektywy Tindera, rozmawialiśmy wewnętrznie o Tinderverse, które polega bardziej na zacieraniu granic między offline i online – powiedziała Nyborg na konferencji Reuters Next.

Wejście do świata wirtualnych randek będzie odbywało się za pomocą wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Swipe Nights pozwalającą użytkownikom wybierać przygody. Firma testuje również wirtualną walutę umożliwiającą zakup usług premium. Będzie dostępna za właściwe zachowanie na platformie.

I to jest bardzo ważna informacja. Niedawno bowiem okazało się, że zaraz po wystartowaniu Horizon Worlds od Mety doszło w nim do molestowania. Należy spodziewać się podobnych sytuacji w przypadku Tinderverse. Tym bardziej z uwagi na przeznaczenie platformy. Niestety wiele osób nie rozumie, że także w świecie wirtualnym obowiązują realne zasady zachowania.

Dlatego zanim Tindeverse wejdzie do użyciu, twórcy powinni zapewnić bezpieczeństwo wchodzącym do niego osobom.

Źródło: dobreprogramy.pl