TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wirtualne randki w Tinderverse

Pandemia to nie jest dobry czas na randki. Wiedzą o tym także twórcy Tindera. Postanowili przenieść spotkania do metaverse.

Dyrektorka generalna aplikacji randkowej Tinder – Renate Nyborg zapowiedziała stworzenie szczególnego metawersum. Będzie służyło do przeprowadzania randek i nazywało się Tinderverse.

– Z perspektywy Tindera, rozmawialiśmy wewnętrznie o Tinderverse, które polega bardziej na zacieraniu granic między offline i online – powiedziała Nyborg na konferencji Reuters Next.

Wejście do świata wirtualnych randek będzie odbywało się za pomocą wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości. Rozwiązanie wykorzystuje funkcję Swipe Nights pozwalającą użytkownikom wybierać przygody. Firma testuje również wirtualną walutę umożliwiającą zakup usług premium. Będzie dostępna za właściwe zachowanie na platformie.

I to jest bardzo ważna informacja. Niedawno bowiem okazało się, że zaraz po wystartowaniu Horizon Worlds od Mety doszło w nim do molestowania. Należy spodziewać się podobnych sytuacji w przypadku Tinderverse. Tym bardziej z uwagi na przeznaczenie platformy. Niestety wiele osób nie rozumie, że także w świecie wirtualnym obowiązują realne zasady zachowania.

Dlatego zanim Tindeverse wejdzie do użyciu, twórcy powinni zapewnić bezpieczeństwo wchodzącym do niego osobom.

Źródło: dobreprogramy.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...