TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wikipedia, Google i Facebook – to najszybsze strony w polskim Internecie

 
Siódme badanie szybkości ładowania najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce, przeprowadzane przez firmę Hostersi, na podstawie ponad 4,7 tys. pomiarów wykazało, że najszybciej ładującymi stronami w 2016 r. są wikipedia.org (0,7 sek.), google.pl (1,0 sek.) oraz facebook.pl (1,3 sek.).
Wikipedia.org oraz google.pl to serwisy, które od 7 lat zajmują czołowe miejsca z najszybszymi czasami ładowania. Do pierwszej trójki ponownie wraca także facebook.pl.
Na przestrzeni ostatniego roku przyśpieszyły następujące serwisy: eska.tv (poprawa czasu ładowania aż o 46,3 sek.), interia.pl (poprawa o 9,8 sek.) oraz player.pl (poprawa o 8 sek.). Najgorzej w badaniu wypadły natomiast popularne portale:gazeta.pl (12. miejsce z wynikiem 14,4 sek.), wp.pl (13. miejsce z wynikiem 26,8 sek.) oraz cda.pl (14. miejsce z wynikiem 31 sek.).
Podstawą wyboru grupy badawczej był ranking TOP20 wydawców stron www z największą liczbą użytkowników ogółem – opracowany na podstawie badania PBI/Gemius za maj 2016 (najbardziej aktualny w momencie badania). Pomiary przeprowadzono przez 7 kolejnych dni, od 10.06.2016 do 16.06.2016. Szybkość ładowania poszczególnych serwisów mierzona była o stałych godzinach, z dwóch lokalizacji: Rybnika (Hostersi Data Center) i Warszawy. Aby zapewnić maksymalną wiarygodność otrzymanych wyników, dla każdego pomiaru przypadały 3 próby, których średnia arytmetyczna dała ostateczny wynik dla danego pomiaru.
Źródło: media2.pl
f94c50fd574ec2f607fe0d51207171b8

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...