TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ważny temat: Co z PO PC?

10 września w Warszawie odbyła się kolejna edycja Konferencji Sieci Szerokopasmowe. Spotkania organizowane są już od 3 lat i skupiają wszystkich zaangażowanych w rozwój sieci szerokopasmowych w Polsce. 

Tym razem zaproszeni prelegenci i paneliści  zastanawiali się, jaki kształt będzie miał Program Operacyjny Polska Cyfrowa, który miał zagwarantować 1 mld euro na rozwój sieci szerokopasmowych w latach 2014-2020. Justyna Romanowska, zastępca dyrektor departamentu Telekomunikacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji poinformowała, że już jesienią tego roku jej resort przedstawi wstępne rekomendacje, jak wykorzystać środki na inwestycje szerokopasmowe.
Model jest wypracowywany. Na nasze zlecanie analizę ekonomiczno-techniczną, która posłuży do jego opracowania, przygotowują firmy Ernst and Young i kancelaria prawna  DZP – powiedziała Justyna Romanowska.
Rafał Sukiennik z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju zapowiedział, że w ramach PO PC jako pierwsze, jeszcze w tym roku, ruszą konkursy na projekty z e-administracji. – Nabór powinien się odbyć na przełomie tego i przyszłego roku – poinformował Sukiennik. – W drugiej kolejności uruchomione zostaną konkursy dedykowane e-kompetencjom, które wystartują na początku przyszłego roku.
W przypadku konkursów na infrastrukturę szerokopasmową start nastąpi, gdy zostanie przyjęty model dofinansowywania tych projektów przez MAiC. Jednak na pewno będzie to przyszły rok – oświadczył Rafał Sukiennik.
 
Źródło: Polska Szerokopasmowa, Polska Infrastruktura
Zdjęcie: polskainfrastruktura.pl
 
 

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze