TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Tucznie internet światłowodowy jest teoretycznie. Praktycznie go nie ma

W Tucznie niedaleko  mieszkańcy wciąż czekają na podłączenie do internetu, chociaż teoretycznie już tam jest. Kable wiszą na słupach i wystarczy się przyłączyć. Jednak problemu z tą prostą z pozoru rzeczą piętrzą się w nieskończoność.

Baner wiszący w centrum  wsi informuje o tym, że internet jest już na miejscu. I wszystko wokół na to wskazuje. Są słupy, skrzynki i kable, w których jest szybki internet. Jednak podłączeni do niego są wybrańcy i nie wiadomo, kto i według jakiego kryterium ich wybiera.

Wielu z tych, którzy potrzebują światłowodu, nie mają do niego dostępu. Jest infromacja o tym, że istnieje jakaś lista nazwisk i adresów do podłączenia, ale nikt jej nie widział. Nie ma też sposobu, żeby sprawdzić, czy dane nazwisko czy adres znajduje się na liście.

Sprawa dotyczy nawet sołtysa, który nadal nie ma podłączenia do światłowodu. Chociaż pisał do firmy odpowiedzialnej za podłączenia – Orange, to jednak nie otrzymał żadnej informacji wsprawie tak swojego adresu, jak i innych mieszkańców wsi.

Wiadomo jednak, że na słupie jest kilka wolnych przyłączy. Ale słup jest na innej ulicy i nie ma planów przyłączenia. Chociaż z tego samego słupa do domu sołtysa jest podłączony zwykły internet kablowy, to jednak światłowód podłączony być nie może.

Wygląda na to, że w Tucznie Orange podłączył szybki internet światłowodowy teoretycznie. Praktycznie wszystko rozbija się o tajemniczą listę, której treści nadal nie zna nikt.

 Źródło: gorzow.tvp.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...