W Nowej Wsi też nie chcą masztu

256
fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Stawianie masztów w Polsce nie należy do łatwych, bo prawie wszędzie, gdzie mają się pojawić, odbywają się protesty lokalnej społeczności.  Podobnie jest w Nowej Wsi, gdzie Play chce zbudować masz, a mieszkańcy zbierają podpisy sprzeciwiające się inwestycji. W sprawę zaangażowane jest sołectwo.

Niedawno pisaliśmy o protestach przeciwko budowie masztu Play 5G w Dąbrowie Górniczej, a już podobny problem czeka firmę w Nowej Wsi.

Urząd Miejski w Kolbuszowej rozesłał do mieszkańców pisma z informacją o planach budowy masztu telefonii komórkowej. Nastąpiło to po wpłynięciu wniosku o wydanie decyzji celem ustalenia lokalizacji dla inwestycji.

Teraz szefowa sołectwa zbiera podpisy pod pismem sprzeciwiającym się tej budowie. Jak podaje Grażyna Maziarz, sołtyska wsi Nowa Wieś, tylko w ciągu dwóch weekendowych dni udało się zebrać 120 takich podpisów.

Jak sama dodaje, są też tacy, którym inwestycja nie przeszkadza. Dla nich istotniejsza jest poprawa zasięgu telefonicznego. Jednak takie osoby są w mniejszości.

– Lokalna społeczność mówi, że owszem, można zrealizować taką inwestycję, ale w ustronnym miejscu, gdzie nie będzie to wpływało na mieszkańców i ich zdrowie – mówi Grażyna Maziarz.

Mieszkańcy czekają też na spotkanie z przedstawicielem sieci. Chcieliby porozmawiać o inwestycji i przedstawić swoje argumenty przeciwko niej.

Źródło: korsokolbuszowskie.pl