TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Vesta – tajny projekt Amazona ujawniony

Od czterech lat Amazon pracuje nad swoim tajnym projektem. Pojawiły się pierwsze przecieki na jego temat. Nazywa się Vesta i jest domowym robotem.

Business Insider opublikował artykuł, w który ujawnia informacje na temat projektu Vesty. Ma to być domowy robot, który porusza się po mieszkaniu i reaguje na komendy głosowe właściciela. Będzie miał również możliwość łączenia się z innymi urządzeniami.

Pierwsze informacje na temat tego projektu pojawiły się w 2018 roku. Jednak dopiero teraz Amazon rozpoczął tworzenie zaawansowanych prototypów. Nad projektem pracuje 800 pracowników w Amazon’s Lab126. Ma on najwyższy priorytet w firmie.

Business Insider informuje, że wielkość robota to dwukrotność wielkości kota. Urządzenie posiada ekran, mikrofon i zestaw kamer. Nazwa – Vesta nawiązuje do rzymskiej bogini domowego ogniska. Ma ona podkreślać domową przydatność sprzętu.

W początkowej fazie Vesta dostępna będzie jako produkt limitowany. Dostępny będzie na zaproszenie. To zabezpieczenie firmy przed zbyt dużą liczba wyprodukowanych sztuk. Gdyby nie było wystarczająco wielu chętnych, nie zostałyby sprzedane.

Źródło:www.businessinsider.com

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze