TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Apple inwestuje w 5G w Monachium

Apple zainwestuje ponad miliard euro w Monachium. Dzięki temu powstanie centrum projektowania półprzewodników. Centrum badawczo – rozwojowe będzie pracować nad technologiami bezprzewodowymi. Głównie nad 5G.

Monachijskie laboratorium Apple’a istnieje od 1981 roku. Obecnie jest to największy ośrodek technologiczny firmy w Europie. Pracuje w nim 1500 inżynierów z 40 krajów.

– Monachium jest domem dla Apple’a od czterech dekad, a my jesteśmy wdzięczni miastu i Niemcom za to, co razem osiągnęliśmy i z niecierpliwością czekamy na drogę, która jest przed nami – mówi Tim Cook, Apple’s CEO.

Inwestycja w ośrodek badawczo- rozwojowy może skutkować pojawieniem się kolejnych kilkuset miejsc pracy. Ośrodek zmieni się w Europejskie Centrum Projektowania Chipów.

Obiekt będzie mieć powierzchnię 30 tysięcy metrów kwadratowych. W całości ma być zasilany energią odnawialną. Rozwój centrum potrwa 3 lata, ale pierwsze zespoły zaczną pracę już w 2022 roku.

-Nie mógłbym być bardziej podekscytowany wszystkim, co odkryją nasze zespoły inżynierów w Monachium – od odkrywania nowych granic technologii 5G, po nową generację technologii, które zapewniają światowi moc, szybkość i łączność – przekonuje Tim Cook.

Funkcjonowanie Apple w Monachium to także pieniądze, które firma tam wydaje i inwestuje. Przez ostatnich pięć lat Apple wydawał 15 miliardów w Niemczech. Pośród 700 firm, których dotyczyły inwestycje, są Infineon, Varta czy DELO.

Źródło: biznes.wprost.pl, myapple.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...