Vectra kupiła Evio

417

Szeroko znana na rynku operatorskim spółka akcyjna Vectra poinformowała, że sfinalizowała transakcję zakupu pełni udziałów w spółce Evio Polska.

Działalność Evio Polska związana jest z usługami na rynku telewizji IP oraz usługi technologiczne dla operatorów kablowych, można więc postawić tezę, że jej przejęcie oznacza wzmocnienie obecności grupy kapitałowej Vectra na rynku usług biznesowych.

W komunikacie informującym o transakcji czytamy również, że połączenie doświadczeń i potencjału obu podmiotów pozwoli rozwinąć ofertę usług biznesowych oraz wdrożyć najlepsze praktyki rynkowe z korzyścią dla klientów.

W efekcie konsolidacji zarówno dotychczasowi partnerzy biznesowi Evio, jak i odbiorcy końcowi usług uzyskają dostęp usługi VOD, usług streamingowych (HBO Max, Viaplay), TV Smart oraz usług telefonii komórkowej i Internetu LTE.

SGT natomiast z pewnością zwiększy swój potencjał dzięki wypracowanym w Evio autorskim rozwiązaniom technologicznym.

Pomimo zmiany właścicielskiej Evio Polska sp. z o.o. nie zmieni na razie nazwy, nadal będzie też świadczyć klientom usługi telewizyjne pod marką Telewizja Światłowodowa.

Finalizacja transakcji miła miejsce 13 maja 2022 r.

Przemysław Gnitecki (Evio) na Konferencji KIKE