„VABANK w mediach i telekomunikacji”: jesienna konferencja PIKE

552

W imieniu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej oraz Polskiej Fundacji Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL zapraszamy do udziału w 48 Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE, która odbędzie się w dniach 4-5 października 2021 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi oraz online. 

Program tegorocznego spotkania przewiduje dyskusje o przyszłości branży szerokopasmowej na rynku mediów i telekomunikacji, jak i ocenę zarysowujących się kierunków zmian z punktu widzenia biznesu, regulatorów i ekspertów szczególnie po okresie pandemii.

Do udziału w Konferencji zostali zaproszeni znakomici goście – przedstawiciele operatorów sieci kablowych, mobilnych, nadawców telewizyjnych, dostawców i producentów treści audiowizualnej oraz sprzętu, infrastruktury, rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych, a także instytucji regulacyjnych, Parlamentu oraz Rządu. Wspólnie będziemy dyskutować, jak obecne zmiany rynkowe wpływają na prowadzenie biznesu, rozumienie prawa oraz na kształt otoczenia instytucjonalnego i na samych konsumentów.

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE, to największe spotkanie sektora medialnego i telekomunikacyjnego, które od lat stanowi neutralną platformę dialogu ekspertów, wymiany wiedzy i informacji, wpisaną w kalendarz największych konferencji w rejonie CEE.

Konferencji towarzyszy Wielka Gala, w trakcie której po raz 16 zostaną wręczone statuetki w Festiwalu o nagrodę „Tytanowego Oka” oraz prestiżowa nagroda Operatorów Telewizji Kablowej „Złota PIKE”.

Najważniejsze zagadnienia tematy prezentacji i dyskusji panelowych:

 • Rynek kablowy w Polsce i na świecie
 • Zmiany w prawie medialnym a rzeczywistość w Polsce i UE
 • Prezentacja wyników badania założycielskiego – KIM
 • Prezentacja wyników badania gotowości gospodarstw do
  odbioru sygnału telewizyjnego w standardzie DVB-T2/HEVC
 • Jak utrzymać przewagę konkurencyjną w zmieniającej się rzeczywistości biznesowej i technologicznej
 • Operatorzy vs. Nadawcy vs. OTT – walka czy współpraca,
  co się bardziej opłaca?
 • Czy jesteśmy gotowi na standard DVB-T2/HEVC?
 • Media wczoraj i dziś – 20 lat ewolucji kontentu
 • Zmiany w regulacjach i prawie telekomunikacyjnym
 • Ekonomiczne perspektywy rynku kablowego
 • Trendy w kanałach sportowych – stan obecny i perspektywy rozwoju

Zaproszeni goście m.in.: Janusz Cieszyński – Sekretarz Stanu, KPRM; Jacek Oko – Prezes UKE; Witold Kołodziejski – Przewodniczący KRRiT; Krzysztof Czabański – Przewodniczący Rady Mediów Narodowych; Wojciech Pawlak – Dyrektor; Marcin Grabowski – Przewodniczący Rady Metodologicznej ds. RPD, KRRiT; Dorota Żurkowska- Bytner – Członek Zarządu, TVN Grupa Discovery; Jacek Kurski – Prezes Zarządu TVP; Zygmunt Solorz – Przewodniczący Rady Nadzorczej Telewizji Polsat; Dariusz Dąbski – Prezes Zarządu, Telewizja Puls; Tomasz Żurański – Prezes Zarządu, Vectra; Robert Redeleanu – Prezes Zarządu UPC, Andrzej Abramczuk – Prezes Zarządu, NETIA

Źródło: informacja prasowa