Ursula von der Leyen: „Nie było lepszego momentu na inwestowanie w technologie w całej UE, od Lizbony poprzez Sofię aż po Katowice”

20 proc. z 750 mld euro funduszu obudowy gospodarki po koronawirusie będzie przeznaczonych na inwestycje cyfrowe – zapowiedziała w Parlamencie Europejskim szefowa KE Ursula von der Leyen.

„Nie było lepszego momentu na inwestowanie w technologie w całej UE, od Lizbony poprzez Sofię aż po Katowice. Fundusz odbudowy to niepowtarzalna okazja, którą powinno się wykorzystać i przyjąć wspólne podejście do rozbudowy infrastruktury cyfrowej” – przekonywała.

Podkreśliła, że „nie może być tak, że 40 proc. mieszkańców na obszarach wiejskich wciąż nie ma dostępu do internetu szerokopasmowego” – tłumaczyła. Zwróciła uwagę, że bez odpowiedniej przepustowości sieci nie można prowadzić czy rozwijać przedsiębiorstw na obszarach wiejskich.

Von der Leyen poinformowała ponadto, że KE zaproponuje „bezpieczną tożsamość cyfrową” na poziomie europejskim. Obywatele będą mogli ją wykorzystać do takich prozaicznych celów, jak wypożyczenie roweru, ale też np. do płacenia podatków.

Źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here