TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

UKE gościł członków BEREC i IRG

W grudniu 2023 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zorganizował posiedzenia plenarne Rady i Zarządu Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC)oraz Zgromadzenie Ogólne Niezależnej Grupy Regulatorów (IRG). Dyskutowano o przyszłości łączności elektronicznej i regulacjach jej dotyczących.

Członkowie BEREC to regulatorzy łączności elektronicznej z państw z Unii Europejskiej. W pracach prowadzonych przez BEREC biorą również udział inni europejscy regulatorzy, którzy jednak nie mają prawa głosu.

W trakcie prac BEREC przygotowywane są opinie, zalecenia, wytyczne, rekomendacje i najlepsze praktyki dotyczące regulacji i stanu rozwoju łączności elektronicznej. Wspiera to spójne wdrażanie i stosowanie unijnych ram regulacyjnych w państwach członkowskich.

W pracy BEREC skupia się głównie na:
– promowaniu pełnej łączności i rozwoju bezpiecznych, niezawodnych sieci wysokiej przepustowości w Europie,
– wspieraniu rozwoju zrównoważonych, otwartych rynków cyfrowych i badaniu warunków, wyzwań istniejących na tych rynkach,
– wsparciu użytkowników i zbudowaniu zaufania dla nowych technologii i usług cyfrowych oraz umożliwianiu użytkownikom bardziej świadomych wyborów.

Więcej informacji o programie prac BEREC można przeczytać na stronie: https://www.berec.europa.eu/en/berec/annual-work-programme

Zgromadzenie Ogólne Niezależnej Grupy Regulatorów – IRG powstało w 1997 roku. Celem jego działań jest wymiana doświadczeń wśród członków w ważnych kwestiach związanych z regulacją i rozwojem europejskiego rynku telekomunikacyjnego.

Źródło: UKE

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...