TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

TV Republika szuka inwestorów

Po uzyskaniu koncesji naziemnej, Telewizja Republika planuje jak najszybsze rozpoczęcie nadawania na multipleksie MUX-8. Prezes stacji, Tomasz Sakiewicz, wyraził nadzieję, że oglądalność Republiki wzrośnie o połowę. W ubiegłym roku stacja wypracowała 3,5 mln zł zysku netto, który pozostał w spółce. Zdaniem Sakiewicza ten rok ma być przede wszystkim okresem rozwoju stacji, a nie generowania zysków.

W zeszły piątek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) rozstrzygnęła konkurs na dwie 10-letnie koncesje na nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Przyznano je Telewizji Republika oraz telewizji wPolsce24 należącej do Fratrii. W komunikacie KRRiT podkreśliła, że obie stacje będą gwarantem zachowania różnorodnej i pluralistycznej oferty programowej na rynku mediów w Polsce.

Tomasz Sakiewicz zapowiedział, że stacja chce jak najszybciej skorzystać z uzyskanej koncesji:

– Naszym celem jest zacząć nadawać jak najszybciej, jak tylko będzie to prawnie i technicznie możliwe. Stacja nie zamierza czekać na początek jesiennego okresu ramówkowego. Nie będziemy się oglądać na żadne ramówki. Uważamy, że należy dotrzeć do widzów wtedy, kiedy oni nas potrzebują. Należy pokonać wszystkie możliwe przeszkody i dotrzeć do widzów jak najszybciej.

Obecność na MUX-8 może znacząco wpłynąć na sytuację stacji. – Liczymy, że koncesja da nam ok. 1,5 proc. udziału w rynku oglądalności. Przy normalnym rynku reklam 1 proc. oglądalności to przynajmniej ok. miliona zł wpływów miesięcznie – zaznaczył Sakiewicz.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze