TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

3S uruchamia program wspierający nowe firmy i projekty IT

 
Ruszył 3S Starter, czyli program wspierający firmy w tworzeniu nowych lub rozwijaniu obecnych projektów technologicznych (IT). W ramach programu, 3S Data Center udostępni pulę voucherów kwotowych o łącznej wartości  50 000 zł na usługi oferowane w centrach danych. Voucher można pozyskać poprzez udział w wybranych konkursach dla start’upów oraz bezpośrednio w 3S.
3S Starter jest bezpośrednią konsekwencją warsztatów zorganizowanych przez 3S latem 2016 roku
z udziałem społeczności Startups.Garden oraz Business Link Katowice. Deklarowana przez młode firmy potrzeba doradztwa IT, elastycznego podejścia do rozliczeń finansowych oraz długości trwania umów z dostawcami znalazła odzwierciedlenie w zasadach programu.
Program adresowany jest przede wszystkim do firm nowych, które opierają swoją działalność i rozwój o dostęp do nowoczesnych usług i infrastruktury IT (m.in. chmura obliczeniowa, serwery dedykowane). Organizatorzy zapraszają przede wszystkim firmy działające w obszarach: e-commerce, IoT (Internet of Things), Big Data, Marketing Automation, Business Intelligence itp.
– Poszukujemy projektów i firm, w których rozwój biznesu pociąga za sobą znaczący wzrost zapotrzebowania na infrastrukturę serwerową i/lub moc obliczeniową – mówi Sławek Sajdak, opiekun firm w programie 3S Starter. Chcemy umożliwić firmom łatwy start we współpracy z zewnętrznym ośrodkiem data center poprzez udostępnienie usług na bardzo preferencyjnych warunkach oraz rezygnację długookresowych zobowiązań finansowych, dodaje.
Każda firma, która zakwalifikuje się do programu będzie mogła liczyć na stałą opiekę i doradztwo ze strony inżynierów 3S Data Center. Jednocześnie, uczestnik programu 3S Starter będzie mógł skorzystać z vouchera kwotowego o wartości od 1000 do 5000 zł do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy na usługi dostępne w całym klastrze 3S Data Center. Dodatkowo, beneficjent programu może liczyć na wsparcie marketingowe z wykorzystaniem zasobów 3S. 3S Starter zakłada indywidualne podejście do każdego podmiotu i wspólne wypracowanie szczegółowego modelu współpracy.
– Zachęcamy do spotkań i rozmów, bo często okazuje się, że niewielkie zmiany zasugerowane przez naszych specjalistów potrafią wprowadzić duże ułatwienia. Naszym celem jest, by startupy skupiały się na rozwoju swoich projektów, zamiast martwić się infrastrukturalną stroną biznesu – dodaje Monika Gruszczyk, dyrektor handlowy 3S Data Center.
Aby wziąć udział w programie należy wypełnić formularz lub przysłać wiadomość na adres starter@3s.pl Szczegóły programu dostępne są na http://www.3s.pl/pl/209,3s-starter.html
Dotychczas vouchery do programu otrzymały jadezabiore.pl, smartbox, CardioCube i CMOAR.

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze