Trwają rozmowy o maszcie w Kozłowie Biskupim

169
maszt

W Kozłowie Biskupim w gminie Nowa Sucha planowana jest budowa masztu. Jednak budzą one wiele emocji. Wynika to z lokalizacji masztu w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Wójt gminy – Maciej Mońka prowadzi negocjacje zmierzające do zmiany lokalizacji masztu.

– Planowana budowa masztu telekomunikacyjnego w Kozłowie Biskupim spotkała się z protestami mieszkańców. Trudno się temu dziwić – maszt miał powstać na prywatnej działce tuż obok szkoły. Poza tym w okolicy znajduje się niska zabudowa – pod względem estetycznym nie wyglądałoby to dobrze – mówi wójt gminy Nowa Sucha Maciej Mońka.

Dlatego teraz wójt prowadzi rozmowy mające na celu przesunięcie lokalizacji masztu. Podobno rokowania są dobre i możliwe. Maszt powstanie, ale w innym miejscu.

–  Spotkaliśmy się z przedstawicielami inwestora, żeby porozmawiać i namówić na zmianę lokalizacji. Inwestorzy potwierdzili, że jest możliwość przesunięcia masztu dalej od zabudowań. Nie wyeliminujemy całkowicie inwestycji, bo  wszyscy jesteśmy użytkownikami urządzeń, które są sterowane zdalnie, albo za pomocą których przesyłamy różne dane –  mówi Maciej Mońka.

Źródło: tusachaczew.pl