TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Alternatywa dla drewna i betonu – teletechniczne słupy kompozytowe marki PoleComp

Lekkie i wytrzymałe konstrukcje, stanowiące alternatywę dla tradycyjnych słupów drewnianych i betonowych używanych do podwieszenia kabli w sieciach teletechnicznych, kamer monitoringu oraz niskiej zabudowy anten Internetu radiowego.

Słupy PoleComp wykonane są z wysokiej jakości kompozytu polimerowego, składającego się z kilku warstw tkaniny/maty szklanej z żywicą poliestrową, dzięki czemu charakteryzują się dużą wytrzymałością przy bardzo niskiej wadze. Są całkowicie dielektryczne, co zwiększa bezpieczeństwo podczas ich eksploatacji oraz eliminuje konieczność uziemienia konstrukcji.

Przez zastosowanie materiałów kompozytowych, słupy cechują się praktycznie całkowitą odpornością na warunki atmosferyczne, korozję i promieniowanie UV, co skutkuje ich długą żywotnością sięgającą nawet 40 lat. Słupy wykonane w powyższej technologii nie wymagają żadnej konserwacji, co dodatkowo zwiększa komfort i ogranicza koszty ich użytkowania.

Wartym uwagi jest fakt, iż słupy w 100% podlegają recyklingowi, ich długofalowy wpływ na środowisko jest znikomy, a utylizacją zajmuje się producent.

Pusta przestrzeń wewnątrz konstrukcji może być samodzielnie zagospodarowana,  według indywidualnych potrzeb.

Warianty słupów 

Słupy kompozytowe marki PoleComp oferowane są w różnych konfiguracjach wysokości i wytrzymałości, tak aby możliwe było odpowiednie dobranie parametrów do wymagań instalacyjnych sieci teleinformatycznej. W chwili obecnej dostępne są trzy warianty wytrzymałości:  0.7kN, 1.6N, 2.5kN, w opcjach wysokości: 7m, 8.5m i 10m. Pozwala to na stosowanie słupów kompozytowych w zróżnicowanych warunkach, zarówno w segmencie magistralnym, jak i dostępowym sieci. 

Na indywidualne zamówienie klienta istnieje możliwość wykonania słupów kompozytowych w dowolnym wariancie kolorystycznym, z naniesieniem grafiki klienta oraz umiejscowieniem dodatkowych otworów technicznych lub drzwiczek rewizyjnych. Dodatkowo pusta przestrzeń w środku może zostać podświetlona.

Montaż i dostawa

Niska waga (15-50kg) znacznie ułatwia transport oraz montaż słupów kompozytowych, eliminując konieczność wykorzystania ciężkiego sprzętu, co przy porównaniu do ich drewnianych i betonowych odpowiedników, w dużym stopniu wpływa na redukcję kosztów. Słupy kompozytowe sprawdzą się zatem szczególnie dobrze w miejscach o ograniczonym dostępie oraz na trudnym podłożu.

Osadzanie słupów jest możliwe z poziomu gruntu nawet w 2 osoby, a dodatkowo proces ten można usprawnić przy użyciu wiertnicy.  Głębokość wykopu w zależności od wersji słupa powinna wynosić od 120 do 210cm i nie wymaga żadnej podbudowy, a ponadto w ofercie xbest.pl znaleźć można dedykowane żywiczne masy montażowe marki Quikset, których zastosowanie jeszcze bardziej skraca czas montażu.

Słupy niezależnie od ich długości, dostarczane są przez firmę xbest.pl transportem własnym lub z wykorzystaniem usług zewnętrznej firmy transportowej. W zależności od odległości, dzielącej magazyn oraz miejsce dostawy. Istnieje również możliwość odbioru słupów samodzielnie przez klienta. W przypadku dowozu za pośrednictwem firmy xbest.pl istnieje możliwość organizowania transportów zbiorowych celem zmniejszenia jego kosztu, zależnie czy w danym terminie jest przewidziane więcej dostaw w okolice miejsca danego zamówienia.

Pełna oferta słupów kompozytowych marki PoleComp dostępna jest na stronie internetowej xbest.pl. W celu uzyskania informacji na temat dostępności, cen oraz kosztów transportu, zapraszamy do kontaktu z działem handlowym, który postara się również pomóc przy odpowiednim doborze słupów według wymagań klienta.
https://i2.wp.com/inetgroupinews.com/wp-content/uploads/2019/10/Xbest.png?resize=500%2C281&ssl=1

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...