Telemarketerzy „atakują”. W 2020 roku Polska na 4. miejscu na świecie

541
fot. Pixabay

Polska znajduje się wysoko w rankingach, jeśli chodzi o aktywność telemarketerów. Jak wynika ze statystyk Truecaller przytaczanych przez Tech Crunch, w 2020 roku liczba prób takich połączeń wzrosła o 18 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Ze statystyk wynika, że w 2019 roku do przeciętnego właściciela telefonu w naszym kraju telemarketerzy dzwonili niespełna 8 razy w miesiącu, a w 2020 roku – już ponad 20 razy. W przypadku Polski jest więc w praktyce mowa o kilkukrotnym zwiększeniu intensywności działań telemarketerów.

Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się Brazylia, której przeciętny mieszkaniec jest „atakowany” niechcianymi połączeniami niemal 50 razy w miesiącu (co ciekawe tutaj wzrost względem poprzedniego roku jest stosunkowo niewielki). Na 2. i 3. miejscu znalazły się kolejno Stany Zjednoczone i Węgry. W obydwu przypadkach średnia liczba miesięcznych połączeń do przeciętnego mieszkańca wynosi ok. 28, ale w przypadku Węgier jest to ogromny wzrost (ponad 1000 proc.) względem poprzedniego roku, kiedy były to w przybliżeniu 2 połączenia na miesiąc.

Źródło: dobreprogramy.pl