Tarcza 4.0. Mikropożyczka zostanie umorzona bez składania wniosków

422
fot. Pixabay

Przedsiębiorcy, którzy otrzymali mikropożyczki w wysokości 5 tys. zł nie muszą martwić się o ich umorzenie. Jak zapewnia rząd, nastąpi to automatycznie, bez konieczności składania dodatkowych wniosków. Takie zapisy znalazły się w czwartej wersji Tarczy antykryzysowej.  

Do tej pory umorzenie mikropożyczki było uzależnione od złożonego przez przedsiębiorcę stosownego wniosku, w terminie 14 dni po 3 miesiącach od udzielenia pożyczki. Najnowsza wersja specustawy znosi ten obowiązek. Rozwiązanie to ma ułatwić prowadzenie działalności, a także ograniczyć ryzyko konieczności zwrócenia pożyczki, w przypadku przegapienia terminu na złożenie wniosku przez przedsiębiorców.

Wcześniej rząd uzależniał umorzenie pożyczki od nieprzerwanego prowadzenia działalności gospodarczej przez okres trzech miesięcy. Najnowsza nowelizacja nic nie zmienia w tej kwestii. Informacje te będą weryfikowane przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy na podstawie danych z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Źródło: pit.pl