TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Tak dla Internetu Rzeczy!

Z raportu przeprowadzonego przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska wynika, że w chwili obecnej 40% badanych Polaków deklaruje, iż posiada już produkty działające w systemie internet rzeczy, natomiast połowa zadeklarowała chęć posiadania takich urządzeń w przyszłości.
Z przeprowadzonego badania wynika, że 73% społeczeństwa korzysta z internetu codziennie, natomiast z określeniem Internet Rzeczy (Internet of Things) spotkało się tylko 11%. 77% badanych korzysta z domowego WiFi, a 86% jego użytkowników wykorzystuje bezprzewodowe łącze do obsługiwania więcej niż jednego urządzenia.
Termin “Internet Rzeczy” użyty został po raz pierwszy w 1999 roku przez Kevina Ashtona i obecnie cieszy się coraz większą popularnością. IoT można wykorzystywać nie tylko w systemach inteligentnego domu czy motoryzacji, ale również z kulturze (muzea, kina), hotelach, galeriach handlowych lub na lotniskach. 49% badanych chętnie otrzymywałoby na telefon informacje i ciekawostki na temat oglądanych w muzeum wystaw, natomiast 41% ankietowanych będąc w sklepie chętnie otrzymywałoby informacje dotyczące oglądanych produktów, rabatów czy promocji.
Źródło: IAB

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...