T-Mobile + Vectra = ?

T-Mobile i Grupa Vectra podpisały umowę, która dotyczy hurtowego dostępu do sieci. Pozwoli to klientom tej pierwszej korzystać z zasięgu, jaki oferuje ta druga.

Umowa między T-Mobile i Vectrą to możliwość świadczenia usług dostępu do internetu przez magentowego operatora z wykorzystaniem zasięgu sieci Vectra.

– Kompleksowa oferta usług dla całego domu to podstawa naszej strategii rozwoju. Dlatego z jednej strony cały czas szukamy nowych rozwiązań, o które będziemy mogli wzbogacić nasze portfolio, ale z drugiej: chcemy rozwijać dostępność naszych usług, żeby jak najwięcej osób mogło cieszyć się najwyższą jakością T-Mobile. Dzisiaj wykonujemy kolejny krok w tym kierunku. Dzięki umowie z Grupą Vectra sukcesywnie zyskamy dostęp do ok. 4 mln gospodarstw domowych, co znacząco zwiększy liczbę osób które mogą skorzystać z naszej oferty konwergentnej – zapewnia  Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska.

Dla T-Mobile Polska umowa to rozszerzenie zasięgu usług światłowodowych. Dotychczas obejmował6 mln gospodarstw domowych. Jak łatwo policzyć po doliczeniu kolejnych  4 mln gospodarstw teraz w zasięgu sieci jest ich już 10 mln.

Już wcześniej T-Mobile Polska oferowała swoje usługi na sieciach Orange, Światłowód Inwestycje, Nexera i Fiberhost. Teraz dochodzi do tego również Vectra.

Źródło: telepolis.pl