TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

T‑Mobile płaci miliard za wirtualnego operatora

T-Mobile przejmuje firmę Ka’ena Corporation wraz z zależnymi spółkami i markami. W tym Mint Mobile – wirtualnego operatora należącego do aktora Ryana Reynoldsa. Kwota przejęcia została ustalona na maksymalnie 1,35 miliarda dolarów.

Mint Mobile jest obok  Ultra Mobile czy Plum podmiotem zależnym firmy Ka’ena Corporation. Całość przejmuje właśnie T-Mobile US. Marki Mint i Ultra będą uzupełnieniem oferty usług przedpłaconych Metro by T-Mobile, T-Mobile prepaid i Connect by T-Mobile.

Założyciele Mint – David Glickman i Rizwan Kassim pozostaną w T-Mobile po zamknięciu transakcji. Będą nadal rządzić stworzonymi markami, które mają działać jako oddzielne jednostki biznesowe. Ryan Reynolds, który jest właścicielem Mint Mobile ma nadal wspierać markę swoim wizerunkiem.

Kwota transakcji została ustalona na maksymalnie 1,35 mld dol. Ma zostać podzielona na 39 proc, gotówki oraz 61 proc. akcji. Rzeczywista cena, za jaką T-Mobile dokona przejęcia, będzie zależała od wyników Ka’ena Corporation w określonych okresach przed i po zamknięciu.

Transakcja ma być przeprowadzona do końca 2023 roku.

Źródło: gsmonline.pl

Poprzedni artykuł
Mrocza.net z powiatu nakielskiego dołączyła do polskiej sieci LoRaWAN
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze