TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Szkolne warsztaty dotyczące AI

O tym czy sztuczna inteligencja jest szansą czy zagrożeniem dyskutowali uczniowie i nauczyciele na warsztatach będących częścią programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Realizowany jest przy udziale NASK i Centrum Nauki Kopernik.

Temat warsztatów to „Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”.

– Rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji pozwalają często na szybsze i sprawniejsze załatwienie różnych codziennych czynności, jak np. płatności w sklepie. Pozostaje jednak pytanie o bezpieczeństwo danych, które sami udostępniamy, logując się w aplikacjach i w jaki sposób mogą być wykorzystane. To dylematy, o których z pewnością warto dyskutować, żeby poszerzać świadomość i bardziej odpowiedzialnie podejmować decyzje o korzystaniu z nowoczesnych technologii – mówi Karolina Grzegorzak, trenerka związana z Pracownią Edukacji Centrum Nauki Kopernik.

Na warsztatach odbywała się dyskusja nad tymi zagadnieniami. Uczestnicy mogli też poznać takie zagadnienia jak uczenie maszynowe i do czego jest wykorzystywane.

– Dzisiaj przykłady uczenia maszynowego oraz sztuczna inteligencja są wszędzie wokół nas. Przykładem są asystenci cyfrowi, którzy przeszukują sieć i odtwarzają muzykę w odpowiedzi na polecenia głosowe. Kolejnym są strony internetowe, gdzie polecane są produkty, na podstawie tego, co kupowaliśmy lub oglądaliśmy wcześniej – mówi dr Anna Tatarczak, ekspertka z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Źródło:gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...