Szamotuły. Mieszkańcy mogą się cieszyć z dostępu do darmowego internetu

446

Szamotulanki i szamotulanie mogą korzystać z siedmiu hotspotów. Wszystko dzięki grantowi pozyskanemu przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

A dokładnie projektu pn. „Budowa sieci publicznych punktów dostępu do Internetu (HotSpot) w ramach projektu WiFi4EU w mieście Szamotuły”. Samorząd pozyskał na jego realizację wsparcie ze środków unijnych w wysokości 15 tys. euro, dzięki czemu nie wydał ani złotówki z gminnego budżetu.

W mieście znajduje się siedem punktów darmowego internetu. Gdzie z nich skorzystamy? Przede wszystkim w ścisłym centrum Szamotuł, a więc przy bibliotece publicznej na Rynku, w holu kina „Halszka” (ulica Dworcowa), a także przy budynkach Szkoły Podstawowej nr 2 (dawne gimnazjum – ulica Piotra Skargi oraz budynek przy ulicy Kapłańskiej). Ponadto, bezpłatny dostęp do internetu możliwy jest w okolicach Ośrodka Pomocy Społecznej (park przy Placu Sienkiewicza), Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły (ulica Dworcowa) oraz przy Szkole Podstawowej nr 3 (ulica Szczuczyńska).

Korzystanie z sieci nie jest w żaden sposób limitowane. Znaczy to tyle, że bezpłatnym internetem możemy cieszyć się do woli.

Źródło: szamotuly.naszemiasto.pl