TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Światłowody coraz powszechniejsze w polskich firmach

Z raportu przeprowadzonego przez Telko Trendy 2016, przygotowanego przez TNS Polska na zlecenie 3S wynika, że łącze światłowodowe staje się normą w polskich firmach. Dysponuje nim już dwie trzecie firm, które zatrudniają więcej niż 50 pracowników. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 250 firm z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, aglomeracji śląskiej oraz regionu podkarpackiego.
Warto od razu zaznaczyć, iż coraz więcej firm dysponuje najwyższą przepustowością łącza internetowego – 25 procent z nich posiada przepustowość 100 Mb/s i więcej. Jak powiedział Piotr Pawłowski, wiceprezes 3S: “Badanie wskazuje na powszechność dostępu do szybkiego łącza światłowodowego. A kto go jeszcze nie ma, za chwilę dostanie od największych telekomów. I to dostanie tanio, bo firmy te inwestują mocno w infrastrukturę i stać je na konkurowanie ceną z każdym. Oznacza to duże problemy dla małych operatorów telekomunikacyjnych, którzy budowali swoją pozycję jako jedyny możliwy dostawca szerokopasmowego internetu, a cena była ich głównym wyróżnikiem rynkowym. Dlatego każdego, który wierzy w to, że wystarczy dobudować światłowód do klienta i potem “jakoś to będzie”, czekają niebawem trudne czasy”.
Źródło: www.telko.in

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...