TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Studenci – wymagająca grupa użytkowników Internetu

Wizytówką każdego studenta, jak powszechnie wiadomo, jest beztroskie życie, brak przywiązywania uwagi do czegokolwiek i zmagania z pustą lodówką 🙂 To oczywiście stereotypy, ponieważ są rzeczy, które dla tej grupy społecznej są bardzo ważne. Sam jestem studentem i wiem, że dostęp do stabilnego, szybkiego łącza w dzisiejszych czasach to rzecz niesłychanie ważna. Wraz z powiększającą się liczbą ofert szybkiego dostępu do Internetu, wzrastają również wymagania Internautów. Cieszy natomiast fakt, że rośnie również poziom świadomości polskich konsumentów.

Czym zatem kieruje się przeciętny Student przy wyborze swojego operatora Internetu?
Jak największa prędkość nie jest już decydującym czynnikiem przy wyborze usługi Internetowej. Stabilność połączenia, bezawaryjność, niskie opóźnienia (PING*) oraz szybki serwis jest tym, co nierzadko decyduje o wyborze konkretnego Operatora.
Problem rozpoczyna się w momencie kiedy udamy się do biura operatora i zechcemy podpisać umowę. Rok akademicki jak wiadomo trwa 10 miesięcy – od października, aż po koniec czerwca. Sytuacja komplikuje się, gdy właśnie na taki okres chcemy zawrzeć umowę. Globalni operatorzy Internetu niechętnie podpisują z nami umowy krótsze niż 24 miesiące. Owszem jest możliwe podpisanie umowy na 12 miesięcy, ale należy liczyć się wtedy z dodatkowymi kosztami usługi.  W takim wypadku nie sposób przejść obojętnie obok faktu, że to właśnie lokalni operatorzy Internetu dostosują swoją ofertę do potrzeb klienta. 10 miesięcy czy może umowa na czas nieokreślony? Wybierz się do najbliższego biura obsługi klienta i przekonaj się, co może zaoferować ci Twój lokalny operator.
Kolejnym istotnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest tzw. prędkość upload. Pojęcie konsekwentnie pomijane przez globalne telekomy. Na co mi upload*?! – zapyta przeciętny student. Już tłumaczę – jest to prędkość, z jaką możecie wysłać pliki na zewnętrzne serwery. Pozwala to na szybką i bezproblemową wymianę danych pomiędzy użytkownikami sieci. Mam tutaj na myśli wysyłanie notatek, całych książek, a także filmów instruktażowych. Coraz większe znaczenie we współczesnej edukacji odgrywa e-learning. Nowoczesna metoda nauki polegająca na uczestniczeniu w zajęciach oraz egzaminach online. Do tego typu edukacji, niezbędna jest wysoka prędkość upload. Pozwoli ona nie tylko na sprawne przesłanie Twojego głosu, ale i obrazu.
Kwestie techniczne to jednak nie wszystko. W momencie podjęcia decyzji o potencjalnym wynajęciu mieszkania warto zwrócić uwagę na to, który operator ma możliwość „podłączenia się” do nas. Sam doświadczyłem problemu polegającego na tym, że jedynym wyjściem było zakupienie oferty Internetu mobilnego, który, jak powszechnie wiadomo, nie zapewnia takiej jakości usługi, jak łącze stałe. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie problemów z ciągłym szukaniem zasięgu oraz wiszenia na słuchawce, próbując dodzwonić się na infolinię operatora.

KF

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...