TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Strony na WordPressie zagrożone. Nowy malware atakuje

Badacze cyberbezpieczeństwa z firmy Sucuri odkryli pojawienie się nowego zagrożenia. Malware atakuje witryny oparte na WordPressie. Wirus pozwala hakerom na wyświetlanie spersonalizowanych reklam na stronach innych użytkowników.

Firma Sucuri, która zajmuje się badaniem bezpieczeństwa w sieci, ostrzega przed pojawieniem się nowego, złośliwego oprogramowania o nazwie Sign1. Hakerzy umieszczają je na kolejnych stronach internetowych. Zagrożenie dotyczy głównie stron bazujących na silniku WordPress.

Jak odkryto nowy malware?

Wszystko zaczęło się od skargi jednego z klientów firmy Sucuri. Hakerzy włamali się do witryny i otrzymali dostęp do panelu zarządzania nią. Zaimplementowali tam złośliwy kod do widgetów i wtyczek HTML. Mogli również zainstalować  dodatek Simple Custom CSS i JS.

Działania te umożliwiły uruchomienie kodu JavaScript. Doprowadziło to do przekierowywania odwiedzających daną witrynę na inne strony, które nie były bezpieczne. Dodatkowo odwiedzający atakowani byli przez hakerów wyskakującymi reklamami spersonalizowanymi.

Te informacje sprawiły, że firma Sucuri przeprowadziła dochodzenie. Odkryto, że Sign1 zainfekowało już ponad 39 tysięcy witryn bazujących na WordPressie. Wszystko wskazuje na to, że ich liczba będzie rosnąć. Użytkownicy stron bazujących na silniku WordPressa powinni mieć się na baczności.

Źródło: komputerswiat.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...