Starlink. Trwają testy. Są pierwsze opinie

fot. SpaceX

SpaceX cały czas rozwija swoją sieć satelitów Starlink. Obecnie trwają w programie beta, do którego mogą dołączyć zainteresowani. Spływają już pierwsze informacje od testerów. Okazuje się, że internet dostarczany przez Starlink działa bardzo sprawnie.

Użytkownicy z USA zaczynają zgłaszać pierwsze dane powiązane z szybkością działania internetu przez Starlink. Sygnał z satelitów pozwolił niektórym osobom na osiągnięcie stałych prędkości na poziomie 160 MB/s. To szybciej niż 95 proc. połączeń w całych Stanach Zjednoczonych. Jedna z osób korzystających ze Starlink na terenach wiejskich w Montanie poinformowała, że osiągnęła prędkości na poziomie 174 MB/s dla pobierania oraz 33 MB/s dla wysyłania.

Abonament na beta-testy internetu Starlink kosztuje ok. 600 dolarów, płatne z góry. 99 dolarów miesięcznie to koszt subskrypcji na połączenie internetowe, a 499 dolarów to zestaw ze statywem, routerem oraz specjalnym terminalem, który ma pozwolić na połączenie się z satelitami. SpaceX oferuje także mocniejszą konfigurację dla osób, które zamieszkują tereny pozbawione infrastruktury.

Źródło: Businessinder