TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Sprzedaż smartfonów i komputerów spada

Kryzys widoczny jest w wielu obszarach gospodarki i dotknął branży elektronicznej. W całej Europie sprzedawanych jest coraz mniej sprzętów. Spadki dotyczą głównie komputerów, ale również smartfonów.

„Rzeczpospolita” wskazuje, że III kwartał 2022 roku to spadek dostaw smartfonów do Europu o 16 proc. W przypadku notebooków spadek ten osiągnął 20 proc.

Na razie trudno mówić o optymistycznych prognozach. Te na IV kwartał br. wskazują, że sprzedaż smartfonów w Europie będzie nie tylko niższa niż rok temu, ale nawet zjedzie poniżej poziomu notowanego przed pandemią — wskazuje dziennik.

Canalys – globalna firma zajmująca się analizą rynku technologicznego – wskazuje, że podobnie sytuacja wygląda w przypadku PC. Światowe dostawy komputerów zmniejszyły się w III kwartale 2022 roku o 19 proc. do 54,7 mln sztuk.

Część producentów przewiduje, że negatywny trend w notebookach utrzyma się, a nawet pogłębi w IV kwartale. Pierwsze sygnały rynkowe to potwierdzają. Jak szacuje Digitimes Research, w październiku dostawy pięciu największych marek runęły o 40 proc. (względem analogicznego okresu 2021 r.) — pisze “Rzeczpospolita”.

Źródło: businessinsider.com.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...