TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Spotkanie Prezesa UKE z Dyrektorem TSB ITU

Prezes UKE Jacek Oko spotkał się z  Seizo Onoe, Dyrektora TSB ITU. Rozmawiali o planach UKE związanych z przygotowaniem procedury selekcyjnej na częstotliwość 700 MHz i kwestiach związanych z 6G.

Na spotkaniu z Seizo Onoe, Dyrektorem TSB ITU, Prezes UKE Jacek Oko przedstawił specyfikę rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Poruszono kwestie współpracy pomiędzy Biurem Standaryzacji, a środowiskiem akademickim. Jednym z przykładów jest planowane wyjazdowe posiedzenie Grupy Roboczej ITU, które odbędzie się w przyszłym miesiącu na Politechnice Wrocławskiej.

ITU przedstawiało zagadnienia związane z wykorzystaniem technologii „metaverse” i sztucznej inteligencji do procesu standaryzacji. Biuro TSB pracuje właśnie nad opracowaniem i wdrożeniem standardów sztucznej inteligencji.

Prezes UKE zapewniał, że Polska dorównuje pod względem rozwoju telekomunikacji rozwiniętym krajom UE. Nasze doświadczenie w tworzeniu nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej można wykorzystać w Afryce, która jest regionem priorytetowym dla ITU.

Źródło: UKE

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...