SPIE przejmuje NexoTech

spie

NexoTech zostaje przejęte przez SPIE. Firma z Lubonia niedaleko Poznania jest dostawcą usług infrastruktury sieciowej specjalizującą się w serwisie i instalacji szerokopasmowych sieci miedzianych i światłowodowych.

SPIE Deutschland & Zentraleuropa dostarcza usługi w obszaru energii i komunikacji. Działa nie tyko w Niemczech, ale też Austrii, Polskie, Czechach, Słowacki i na Węgrzech.

NaxoTech oprócz serwisu i instalacji szerokopasmowych sieci miedzianych i światłowodowych (FttX), świadczy również usługi budowlane niezbędne do instalacji FttX. Ponadto oferuje montaż instalacji fotowoltaicznych.

Wielkopolska firma zatrudnia 950 pracowników. Głównie serwisantów i dyspozytorów. Ma 26 lat doświadczenia, a w 2020 r. miała przychody na poziomie 25 mln euro.

– Dzięki NexoTech zyskujemy silny zespół z ogromną wiedzą w zakresie rozwoju łączy szerokopasmowych. To istotny krok w kierunku umacniania naszej pozycji jako silnego partnera w zakresie usług multitechnicznych w Polsce – mówi Markus Holzke, dyrektor zarządzający SPIE Deutschland & Zentraleuropa.

Przejęcie NexoTech to dla SPIE przede wszystkim wejście na rynek polskiej infrastruktury telekomunikacyjnej.

Finalizacja przejęcia spodziewana jest na koniec 2022 r. Wcześniej musi ją zatwierdzić UOKiK.

Nie ujawniona wartości transakcji.

Źródło: crn.pl