TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Smartfony ostrzegają przed nalotami bombowymi

Google ogłosił aktywacja powiadomień o nalotach bombowych. Otrzymywać je będą mieszkańcy Ukrainy ze smartfonami w systemie Android.

Kent Walker, prezes ds. globalnych w Google, poinformował poprzez wpis na blogu firmy, że system Air Raid Alert we współpracy z rządem Ukrainy będzie informował o nalotach bombowych.

“Niestety, miliony ludzi w Ukrainie polegają teraz na alarmach o nalotach, aby dostać się w bezpieczne miejsce. Na prośbę i z pomocą rządu Ukrainy rozpoczęliśmy wdrażanie szybkiego systemu alarmów przeciwlotniczych dla telefonów z systemem Android w Ukrainie” – napisał Kent Walker.

Zgodnie z deklaracjami Google funkcja działać będzie na telefonach z usługami Google Play z systemem Android 5 lub nowszym. Żeby ostrzeżenia się pojawiały wystarczy mieć włączoną lokalizację i połączenie z internetem.

Funkcję można też wyłączyć lub włączyć:

– w Android 12: Ustawienia > Bezpieczeństwo i sytuacje awaryjne > Powiadomienia o nalocie na Ukrainę

– w Android 5-12 –  Lokalizacja > Usługi lokalizacyjne > Alarm o nalotach na Ukrainę

“System wykorzystuje nasz mechanizm ostrzegania o niskich opóźnieniach, który zbudowaliśmy na potrzeby alarmów o trzęsieniach ziemi. System ostrzegania przed nalotami jest również uzupełnieniem i korzysta z tych samych wyzwalaczy, które są wykorzystywane w istniejących w kraju systemach ostrzegania przed nalotami.”- napisał na Twitterze Dave Burke, wiceprezes ds. inżynierii w Google for Android.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...