TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Skąd płynie najwięcej cyberataków na Polskę?

Ponad 65 tysięcy – tyle prób cyberataków każdego dnia płynie z Rosji do naszego kraju. Podane informacje dotyczą okresu pomiędzy październikiem ubiegłego roku a marcem roku obecnego. Ta ogromna liczba związana jest między innymi ze słabym poziomem zabezpieczeń i monitoringu tamtejszej infrastruktury internetowej. Drugie miejsce, jeśli chodzi o liczbę ataków na Polskę, zajmują Niemcy. Z tego kraju odnotowano średnio ponad 13 tysięcy ataków każdego dnia.
Wysokie miejsce zajęła również Holandia, także jeśli chodzi o cele globalne. Tutaj podejrzenie pada na słabo zabezpieczone serwerownie (data center), które wykorzystuje się do ataków przeprowadzanych przez przestępców z innych krajów. W ubiegłym roku były to głównie ataki na USA. W Polsce najwięcej ataków odnotowano w Warszawie, Krakowie oraz w aglomeracji katowickiej. Zasada jest prosta – im więcej użytkowników, tym więcej zaatakowanych urządzeń. Warto mieć również na uwadze to, że w największych miastach znajdują się siedziby dostawców usług internetowych.
Źródło: www.telko.in

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...