Sieć w modelu otwartym to przyszłość cyfryzacji

108

Artur Chmielewski, przedstawiciel firmy IS-Wireless, która buduje sieć 5G w oparciu o model otwarty (Open RAN), chciałby, żeby europejscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni współpracowali w tym zakresie. Chmielewski szczególny potencjał dostrzegł w regionie Trójmorza.

IS-Wireless, w oparciu o model otwarty Open RAN, sprawia, iż przed twórcami stoją nieograniczone możliwości. Ma to zwłaszcza wspomóc mniejszych operatorów, którzy do tej pory nie wdrażali 5G.

Spółka przekonywała do swoich pomysłów podczas Three Seas Business Forum w Sofii. Przedstawiciele 11 krajów Europy dyskutowali o przyszłości cyfryzacji.

„5G to paliwo dla postępu cyfryzacji. Musimy jednak zmienić sposób, w jaki budujemy sieć. Podejście oparte o otwarte standardy, które my obraliśmy, różni się od tradycyjnego sposobu budowy sieci poprzednich generacji. Nasze rozwiązania mogą działać na dowolnym sprzęcie komputerowym i infrastrukturze radiowej każdego dostawcy, który zdecyduje się otworzyć swój interfejs. Oznacza to, że otwieramy ekosystem sieci” – powiedział Chmielewski.

Budowa sieci w oparciu o model otwarty ma obniżyć koszty działania na wielu firm i zagwarantować, że 5G dokona przełomu w rozwoju towarzyszących technologii.

Źródło: cyberdefence24.pl