TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Sieć w modelu otwartym to przyszłość cyfryzacji

Artur Chmielewski, przedstawiciel firmy IS-Wireless, która buduje sieć 5G w oparciu o model otwarty (Open RAN), chciałby, żeby europejscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni współpracowali w tym zakresie. Chmielewski szczególny potencjał dostrzegł w regionie Trójmorza.

IS-Wireless, w oparciu o model otwarty Open RAN, sprawia, iż przed twórcami stoją nieograniczone możliwości. Ma to zwłaszcza wspomóc mniejszych operatorów, którzy do tej pory nie wdrażali 5G.

Spółka przekonywała do swoich pomysłów podczas Three Seas Business Forum w Sofii. Przedstawiciele 11 krajów Europy dyskutowali o przyszłości cyfryzacji.

“5G to paliwo dla postępu cyfryzacji. Musimy jednak zmienić sposób, w jaki budujemy sieć. Podejście oparte o otwarte standardy, które my obraliśmy, różni się od tradycyjnego sposobu budowy sieci poprzednich generacji. Nasze rozwiązania mogą działać na dowolnym sprzęcie komputerowym i infrastrukturze radiowej każdego dostawcy, który zdecyduje się otworzyć swój interfejs. Oznacza to, że otwieramy ekosystem sieci” – powiedział Chmielewski.

Budowa sieci w oparciu o model otwarty ma obniżyć koszty działania na wielu firm i zagwarantować, że 5G dokona przełomu w rozwoju towarzyszących technologii.

Źródło: cyberdefence24.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...