Shopee wkrótce w Polsce!

139
shopee

Pochodzący z Singapuru Shopee znany jest przede wszystkim w Azji i Ameryce Południowej. Jednak już wkrótce pojawi się w Polsce. Będzie tutaj walczyć głównie z Allegro.

Shopee jest platformą sprzedażową obecną w Azji – w Singapurze, Indonezji, na Tajwanie, Filipinach czy Wietnami. Działa także w Brazylii, Kolumbii i Chile oraz w Meksyku. A niebawem także w Polsce.

Już teraz sprzedawcy internetowi otrzymują propozycje współpracy. Natomiast firmy DPD i InPost podpisały już umowy z platformą.

Firma powstała w 2015 r., a w 2018 r. jej wartość obrotu brutto osiągnęła 10 mld dolarów. To wynik ponad 600 mln transakcji na platformie. Obecnie Shopee znajduje się na liście 10 największych witryn e-commerce na świecie jeśli chodzi o liczbę miesięcznych odwiedzić. To daje mu pozycję przez Allegro.

Dlatego wejście na polski rynek e-commerce to przede wszystkim konkurencja właśnie dla Allegro. A Shopee na starcie walczy ostro. Sprzedawcom zaproponowano handel bez pobierania prowizji przez pierwszych sześć miesięcy. Brak będzie także opłaty abonamentowej.

Także dla klientów przygotowane zachęcające oferty. Chociażby darmową dostawę bez minimalnej wartości zamówienia.

Inna zachęta do korzystania z Shopee to przekazanie polskim sprzedawcom po 250 zł na kupony zniżkowe dla klientów. Dostaną je sprzedawcy wystawiający od 30 ofert w górę, którzy dla chociażby 5 proc. z nich udzielą rabatu w wysokości 10 proc. Promocja będzie obowiązywać od października 2021 do marca 2022 r.

A to wyznacza również datę wejścia Shopee na polski rynek. Możemy spodziewać się tego już w październiku.

Czy platformie uda się pokonać na naszym gruncie Allegro? To pokaże czas.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl