TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

SGT S.A. partnerem technologicznym BBC Worldwide Polska

SGT S.A., lider rynku usług telewizyjnych oferowanych operatorom ISP w Polsce i partner technologiczny dla tradycyjnych operatorów kablowych, nawiązał współpracę z BBC Worldwide Polska. Nadawca będzie korzystał z usługi transkodowania dla kanałów BBC Brit i BBC Earth.

BBC Worldwide należy do głównego brytyjskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego BBC. Obecnie na rynku polskim dostępne są następujące kanały z portfolio BBC Worldwide: BBC HD, BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, CBeebies, BBC World News (kanał w języku angielskim). Dwa z nich, BBC Brit i BBC Earth nadawca transmituje dziś wyłącznie w rozdzielczości HD.
Różnorodność dekoderów sprawia jednak, że nie wszystkie urządzenia odbierają kanały w tym standardzie. Aby zatem umożliwić każdemu abonentowi dostęp do obu kanałów, nadawca podpisał umowę technologiczną w zakresie transkodowania z SGT S.A. Firma odpowiada za transkodowanie BBC Brit i BBC Earth ze standardu HD (h.264) do standardu SD (mpeg2).
Usługa transkodowania w SGT S.A. to w pełni zintegrowany sprzętowy system, który pozwala na przekodowanie wielu sygnałów z dowolnego źródła i formatu w czasie rzeczywistym oraz przesyłu do punktów odbioru. W tym przypadku usługa umożliwia skalowanie w czasie rzeczywistym HD do SD, zachowując przy tym proporcje obrazu oraz paletę kolorów.
SGT S.A. jest również odpowiedzialna za techniczną dystrybucję sygnału za pośrednictwem łączy światłowodowych do operatorów kablowych.
bbc_brit(1)
– Współpraca z tak poważnym podmiotem, jakim jest BBC to dla nas jednocześnie sukces i ogromne wyzwanie. Cała nasza infrastruktura sprzętowa jest przygotowana w taki sposób, aby sprostać wysokim wymaganiom naszych Partnerów. To właśnie gwarancja bardzo wysokiego poziomu SLA oraz zaplecze techniczne z “najwyższej półki” były naszymi głównymi atutami w rozmowach z BBC – mówi Arkadiusz Kudela, dyrektor ds. rozwoju w SGT S.A.
bbc_earth(1)
SGT S.A., poza współpracą z nadawcami, w ramach swoich usług technologicznych wspiera operatorów kablowych w ich rozwoju, oferując dostęp do strumieni multicastowch z kanałami telewizyjnymi, systemów warunkowego dostępu Verimatrix i CryptoGuard oraz serwisu EPG. Tworzy produkty dla operatorów, którzy poszukują rentownego modelu biznesowego dla świadczenia usług telewizji cyfrowej z zachowaniem własnej marki i identyfikacji produktowej.
Więcej informacji o SGT S.A. znajduje się pod adresem: SGT S.A.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...