TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Sasin. „Liczę, że specustawa antykryzysowa zostanie przyjęta pod koniec tygodnia”

18 marca odbyła się Rada Gabinetowa, która poświęcona była pakietowi pomocowemu dla gospodarki. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o tzw. tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorstw i pracowników. Wartość tego pakietu opiewa na kwotę ok. 212 mld zł.

Aby jednak pakiet ten wszedł w życie musi odbyć się posiedzenie Sejmu, co w przypadku wysokiego zagrożenia koronawirusem będzie trudne do zrealizowania.

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych w radiowych Sygnałach dnia, zapewnił, że posiedzenie Sejmu się odbędzie, a specustawa dotycząca tarczy antykryzysowej powinna zostać przyjęta pod koniec tego tygodnia, w czwartek lub piątek.

“Liczymy na to, że proces legislacyjny uda się przeprowadzić sprawnie, zgodnie z zapowiedziami, i jeszcze w tym tygodniu projekt ustawy zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Następnie zostanie skierowany do Parlamentu i pod koniec tygodnia – w czwartek, piątek – Sejm będzie obradował i mam nadzieje, że tę ustawę przyjmie” – powiedział Sasin.

Wicepremier spodziewa się, że już w przyszłym tygodniu nowe rozwiązania wejdą w życie.

Na pytanie, które branże najbardziej ucierpią w związku z pandemią, wicepremier odparł, że w najtrudniejszej sytuacji znajdują się: branża turystyczna, gastronomiczna, transport i usługi.

Podkreślił jednocześnie, że w specustawie antykryzysowej zostaną wprowadzone takie rozwiązania, które pozwolą na zachowane ciągłości działania wrażliwych branż, takich jak energetyka czy sektor bankowy.

Źródło: PAP

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze