TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Sąd UE orzekł o naruszeniach prawa przez Vodafone i Deutsche Telekom

Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) orzekł, że oferty nieograniczonego przesyłania strumieniowego od Vodafone i Deutsche Telekom naruszają unijne zasady dotyczące roamingu i neutralności sieci.

„Taka praktyka handlowa jest sprzeczna z ogólnym obowiązkiem równego traktowania ruchu sieciowego, bez dyskryminacji i ingerencji, czego wymaga rozporządzenie w sprawie otwartego dostępu do internetu” – czytamy w wyroku ETS.

Postępowanie sądowe wszczęła niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci (BNetzA) przeciwko umowie StreamOn zawartej przez Deutsche Telekom, która umożliwiła konsumentom otrzymywanie nieograniczonej ilości danych do transmisji strumieniowej kosztem wolniejszego połączenia internetowego za granicą. Ze względu na ograniczone położenie geograficzne niemiecki organ wezwał Telekom do rozszerzenia oferty na wszystkie kraje UE.

Rzecznik prasowy Vodafone Germany powiedział, że firma „uważnie analizuje decyzje i w razie potrzeby zaktualizuje swoją aktualną ofertę, zgodnie z orzeczeniami”.

Źródło: euractiv.com

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...