Kto jest kim w zarządzie KIKE?

198
Fot. KIKE
Fot. KIKE

Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej wybrała nowy zarząd. Karol Skupień, który kontynuuje pracę na stanowisku prezesa, jest już dobrze znany małym i średnim przedsiębiorcom telekomunikacyjnym, warto jednak przybliżyć także sylwetki nowych członków władz KIKE.

Wszyscy członkowie zarządu izby są przedsiębiorcami. Karol Skupień, menedżer branży IT i telekomunikacyjnej, w strukturach izby od lat wspierał działalność Grupy Roboczej ds. Administracji Publicznej jednocześnie angażując się w wiele projektów izbowych i operatorskich. Warto też przypomnieć, że jest także członkiem Stowarzyszenia Budowniczych Telekomunikacji oraz Stowarzyszenia Siła w Innowacji. W wolnym czasie wędruje po górach i gra w szachy.

Adam Wołk-Jankowski z sieciami i internetem jest związany zawodowo od 1999 roku. Przygodę z branżą rozpoczął w firmie Pik-Net z Gliwic. Od 2004 roku jest współwłaścicielem firmy Systel w Katowicach. Współtwórca i były członek Rady Nadzorczej SGT S.A, jeden z założycieli Stowarzyszenia e-Południe, w którym do dzisiaj pełni funkcję członka Komisji Rewizyjnej. Był także współzałożyciel KIKE i członkiem pierwszego zarządu izby. Reprezentował grupę partnerów SGT w czasie rozmów na temat podwyżki cen w lutym tego roku. Kandydując do zarządu Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej deklarował, że chce wnieść do niej doświadczenie w działalności w biznesie oraz stowarzyszeniach. Podkreślał też, że z zasady unika konfliktów, zawsze szuka kompromisu i nieszablonowych rozwiązań.

Bogdan Kozicki od 1999 roku prowadzi firmę Ambit w Lubartowie, która szybko rozwinęła się od działalności komputerowo-usługowej do obsługi sieci i telekomunikacji (była wpisana do rejestru jako 165 firma w Polsce świadczącą usługi telekomunikacyjne). Od lat zaangażowany w działalność KIKE, między innymi jako członek komisji rewizyjnej. W praktyce w dużo szerszym zakresie wspierał też zarząd, głównie w kontaktach z operatorami i współpracującymi z izbą prawnikami. Zmianę funkcji traktuje jako kontynuację tej aktywności.

XVIII Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków KIKE wybrało także nową Komisję Rewizyjną w składzie: Arkadiusz Koćma (firma handlowa GIGA), Łukasz Biernacki (Grupa MiŚOT) i Agnieszka Budner (Fero).