Rynek 5G przyniesie biliony dolarów

112

Ericsson podał, że do roku 2030 rynek 5G może przynieść telekomom przychody do 31 bilionów dolarów. Dostawcy usług komunikacyjnych zyskają do 3,7 bln dolarów łącznych przychodów od konsumentów korzystających z 5G.

Według raportu „Wykorzystanie potencjału klienta 5G” do roku 2030 globalny rynek konsumencki 5G może być wart 31 bilionów dolarów. Autorzy szacują, że dostawcy usług komunikacyjnych mogą uzyskać 3,7 bln dolarów z tej sumy. A liczba ta może jeszcze wzrosnąć, gdy pojawią się nowe możliwości związane z usługami cyfrowymi.

Wnioski z raportu są jeszcze bardziej optymistyczne. Pokazują, że dostawcy usług komunikacyjnych, poprzez łączenie i marketing zastosowań 5G, mogą wygenerować nawet 131 miliardów dolarów samych przychodów z usług cyfrowych. Z tego około 40 procent przypada na wydatki konsumentów na udoskonalone usługi wideo, rzeczywistość rozszerzoną (AR), rzeczywistość wirtualną (VR) i gry w chmurze w sieciach 5G.

Ericsson w swoim raporcie przewiduje, że do roku 2030 rzeczywistość rozszerzona (AR) może stanowić ponad połowę wszystkich wydatków konsumentów, począwszy od gier, a skończywszy na innych obszarach, takich jak zakupy, edukacja i produktywność.
Raport przewiduje również, że do roku 2030, poprzez zachęcanie konsumentów do przyjęcia 5G, dostawcy usług komunikacyjnych mogą zwiększyć średni przychód z sieci 5G na użytkownika (ARPU) o 34 proc.

Źródło: Ericsson

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here